Від півтисячних черг не лишилось і сліду – аншлаг на в’їзд до Польщі стих. Зате до України тепер масово ринули заробітчани. Лише за минулу добу оформили понад 4 тисячі автівок. Це, кажуть прикордонники, майже удвічі більше, ніж зазвичай. І що ближче до свят – то більші ставатимуть черги.

Ще тиждень тому на пункті пропуску «Ягодин» була черга із пів тисячі вантажівок. А все тому, що польська сторона почала у всіх без винятку вимагати ПЛР-тести, зроблені не пізніше ніж за 24 години до перетину кордону. Тепер тут усе спокійно, не назбирається і до сотні вантажівок.

Польща скасувала свої нововведення, і тепер далекобійники можуть перетинати кордон, як і раніше. Та й до сусідньої країни, кажуть водії, зараз мало хто їде.

Справжній аншлаг нині по той бік кордону. Адже доки у Польщі святкуватимуть Різдво – українці мають чудову нагоду повернутися додому.

Сотні автівок у черзі повертаються додому з Польщі. Тут і ті, хто працювали, і ті, хто їздили закупитися смачненьким напередодні свят. Черги з польської сторони, кажуть, страшенні, дехто стоїть у них вже близько доби.

Усі заробітчани поспішають повернутися додому до свят, аби встигнути навести лад у будинках  і нарешті провести час у родинному колі.

На польському кордоні, розповідають водії, дуже ретельно перевіряють усі автівки, а охочих повернутися додому стає дедалі більше.

«З тієї сторони кілометрів 2,5-3 – це для звичайних машин. А для вантажівок, то там кілометрів 7-8 черги», – розповів один із водіїв.

На митниці розповідають: напливу людей на кордоні чекали. Нині за добу оформлюють удвічі більше транспортних засобів, ніж зазвичай. Тож, аби швидше відпускати автівки посилили інспекторський склад на пропускних пунктах. Пік на кордоні очікують 24-26 грудня.

«За минулу добу було оформлено близько 4 тисяч осіб на в’їзд в Україну, і я думаю, що ця цифра ще збільшиться, мабуть, у два рази… Ми перевіряємо страховий поліс, негативний ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію», – каже прикордонник Тарас Моржинський.

Пасажири автобусів діляться: така довга дорога додому – дуже виснажлива, і очікування в черзі після кількох годин стає просто нестерпним.

Тим, хто ще скуповується в сусідній країні чи планує, працівники митниці, радять не забувати про обмеження і товари, які категорично заборонено перевозити.

«Є обмеження на ввезення продуктів харчування – до 2 кг кожного найменування на одну особу. Пам’ятайте, що якщо умовно старенькій мамі хочете привезти ліки, то не більше 5 упаковок на 1 особу. І загальне правило для усіх: до 50 кг і до 500 євро можна везти з собою товару», – нагадує речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Якщо у вас більше товару, тоді на кордоні варто обрати червоний коридор, задекларувати куплене і сплатити податки. Окрім того, усім, хто повертається додому, радять стежити за чергами на кордоні в онлайн-форматі. Адже так можна обрати пункт пропуску, де менший ажіотаж, і швидше потрапити додому.