Лікар з Луцька Павло Медвецький радить усім їсти гарбузи. Він запевняє, що в них міститься величезна кількість вітаміну А.

Про це медик написав у фейсбуці.

Які вітаміни містяться в гарбузі?

Він містить величезну кількість вітаміну А (каротину). І за кількістю каротину гарбуз прирівнюється до моркви. Багатий вітаміном С, Е, РР, В1, В2. Особливо цінний гарбуз тим, що в ньому міститься вітамін К, який сприяє згортанню крові, цей вітамін практично відсутній в інших овочах.

Гарбуз – чемпіон серед овочів за вмістом заліза. В ньому також міститься багато калію, тож його корисно включати в раціон людям з серцево-судинними захворюваннями.

Читайте також: страви з гарбуза для дітей

Яка дія гарбуза на організм?

Він має проносний ефект, виводить з організму шлаки і токсини, покращує обмінні процеси, що відбуваються в організмі. Вживання гарбуза сприяє поліпшенню потенції, так як в складі є цинк. Сира м’якоть гарбуза покращує роботу жовчного міхура. За рахунок вмісту клітковини і органічних кислот, його можна вживати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Дуже корисний гарбуз при анемії (зниженому гемоглобіні в крові), захворюваннях печінки. Він корисний при гіпертонії, а свіжий сік ще й нервову систему заспокоює. При екземі, опіках та інших захворюваннях шкіри застосовують компреси з тертого гарбуза.