Безпілотники в небі викликають паніку у людей. Свої чи ворожі? Бойові чи розвідувальні?

Що робити, якщо побачили невідомий літальний апарат, – у нашому сюжеті.

Безпілотники в час війни насторожують та лякають українців. Неодноразово дрони бачили й на Волині. Не слід панікувати! Краще сфотографувати те, що бачите, визначити адресу та зателефонувати на лінію 102, кажуть у поліції.

«Наряд обов’язково виїде й перевірить, якщо ще там буде той літальний апарат, що це за апарат. Реально таких апаратів може літати багато, і вони можуть належати будь-кому», – пояснила речниця ГУНП у Волинській області Ольга Бузулук.

Дрони є у поліцейських, СБУ, прикордонників, військових йта інших служб. Між усіма силовими відомствами є комунікація. Тобто вони знають, хто, куди і з якою метою летить. Розповідають, безпілотники над Волинню можуть бути і з інших областей. Але безпідставно вони тут не з’являються.

«Станом на зараз нам не відомо, щоб якийсь літальний апарат вчинив велику шкоду на території нашої області. Тому надіємося на те, що літальні апарати, які бачать наші громадяни і ми бачимо, належать нашим правоохоронцям», – зазначила речниця поліції.

Якщо безпілотник виявиться ворожим, тоді мають спрацювати сили протиповітряної оборони. Вони на території Волині також є. Знешкоджують підозрілі і невідомі літальні військові апарати. Але про цю роботу і алгоритм дій говорити відмовляються.

Якщо ви бачите дрон – не слід панікувати. Він може бути не бойовим, а розвідувальними. Невідомі дрони у нас бачили. Вони зникали або їх знешкоджували.

«Перш ніж знешкоджувати, потрібно з’ясувати, кому він належить і з якою метою пересувається на території нашої області», – зазначила Ольга Бузулук.

У перші три-чотири дні на гарячу лінію надходило дві-три тисяч повідомлень. У той же час велика їх кількість стосувалася безпілотників та намальованих міток. Зараз же це одиничні випадки, на які так само реагують. Тому людей закликали не панікувати. Якщо буде серйозна загроза – усіх обов’язково про це сповістять.