Плавання, засмага і поїдання пончиків – звичні розваги туристів на Світязі. Однак на волинському курорті можна спробувати і дещо екстремальніше. Наприклад, пірнути на дно найглибшого в Україні озера. А там вже зблизька побачити рибу, затонулі човни і жовто-блакитний глобус, який тут встановили спеціально для підводних туристів. Команда київських дайверів організовує занурення для новачків на Світязі уже п’ять років. кажуть, озеро може конкурувати навіть з морями. Адже у Світязі хороша видимість, а пірнати можна протягом усього літа.
Новачки можуть занурюватись на глибину до 12 метрів. А от дайвери з досвідом спускаються і на 40-метрову глибину, і навіть глибше. Діти можуть пірнати з аквалангом, починаючи з восьми років. Перед зануренням новачки заповнюють медичну анкету, де вказують на можливі проблеми зі здоров’ям. Потому обов’язково проходять інструктаж. Досвідчені дайвери розповідають, як правильно дихати через акваланг, випускати воду з маски, якщо вона раптом набралась, та зменшувати тиск води на вуха. Також початківців вчать спеціальним жестам  – аби під водою спілкуватися з інструктором. Це необхідно для того, щоб повідомити про якусь проблему чи ж навпаки – відповісти на питання, показати, що все гаразд.
Гідрокостюм турист вдягає на березі, а от акваланг, ласти та маску – уже після того, як заходить у воду. З кожним інструктором може пливти лише одна людина. Керівник задає напрямок руху, опускає глибше або ж підіймає. Новачку потрібно лише гребти ногами. Перше занурення триває близько двадцяти хвилин. В процесі можна робити фото. Ще 40 хвилин потрібно на інструктаж та підготовку. Таке задоволення коштує 750 гривень.

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.