У багатьох випадках, коли пацієнт вважає, що у нього болять нирки, причиною дискомфорту може бути невралгія, зокрема остеохондроз хребта. Тому пацієнтові важливо не ставити діагноз самому собі і, тим більше, не займатися самолікуванням, а звертатися до фахівця.

Про це йшлося у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 1 листопада.

Завідувач відділення нефрології Волинської обласної клінічної лікарні Віктор Дорецький розповів, чому можуть боліти нирки.

«Нирки будуть боліти, коли вони збільшуються, коли розтягується їхня капсула, коли в нирках є бактеріальний запальний процес, коли нирки перерозтягуються. Щодо останнього, то це може бути, коли відбувається закриття сечовидільного каналу в результаті перекриття каменем, перекриття пухлиною, зворотних закидів, або рефлюксів, із сечового міхура у нирку, аденоми простати, пухлини простати, пухлини або каменя сечового міхура», – пояснив лікар.

Він каже, що часто приходять пацієнти і стверджують, що у них болять нирки, при цьому вказуючи на поперекову ділянку.

«Біль у поперековій ділянці не завжди означає, що тут задіяні нирки. Треба пам’ятати, що в осіб середнього, старшого і похилого віку болі в попереку часто пов’язані з остеохондрозом хребта. Вони мають вторинний характер, тобто це невралгічні болі. Також у жінок іррадіація в поперекову ділянку відбувається при наявності запальних процесів яйників, а в чоловіків – при наявності захворювань простати», – стверджує Віктор Дорецький.

Він радить у подібних ситуаціях звертатися до фахівця, адже пацієнтові самому себе важко оцінити.