Попри те, що війна триває, розвантажитись, відволіктись потрібно усім. Якщо навіть не їхати за кордон, то на Волині кілька днів можна все-таки відпочити.  Зараз непростий час, але економіка мусить працювати.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповів Станіслав Ольшевшевський, консультант з питань туризму відділу гуманітарної та соціально-культурної сфери Волинської обласної ради.

«В людей є запит на певний відпочинок, і я думаю, що в цьому році вони поїдуть на Світязь це точно. Людям потрібно переключитися хоча б на вихідні, – каже Станіслав і додає: – Місцевий бізнес на Шацьких озерах планує відкриватись. Комунальні установи, як санаторій «Лісова пісня» готові надавати тури вихідного дня, можна буде придбати путівку на декілька днів».

Крім озер, можна відвідати інші місця, наприклад екостежки, лісові маршрути.

«Є обмеження від військової цивільної адміністрації про пересування лісовими масивами. Але не заборонено в межах окремих територій, де є рекреаційні пункти вздовж автомобільних доріг, які облаштовують наші лісівники. Тому там дозволено перебувати», – запевнив фахівець.

Сплави

«Якщо оптимально скласти свій маршрут і це буде не в районі кордону або прикордонної смуги, то сплав звісно можна зробити. Заздалегідь попередити про це місцеву громаду. Це більше відповідальність організаторів сплаву, які мають повідомити людей про це. Ліпше сплави робити з людьми, як знають як це правильно організувати. Бо це все-таки безпека», – розповів Станіслав Ольшевшевський.

Говорили також і про туристичні маршрути на один день. Гість програми каже, що варто відвідати Володимир та Олику:

«Цікаве місто Володимир з його пам’ятками. Проклали нові туристичні маршрути, повідкривали доступні пам’ятки, з’явились підземелля. Місцеві працюють з майстрами народної творчості, є навіть волинський фаберже, є майстер, який виготовляє вироби з дерева. Найбільший дерев’яний різьблений трон в Україні теж знаходиться на Валах у Володимирі-Волинському. Олика також є одною з туристичних локацій. Можна відвідати Олицький замок, поруч є костел Святої Трійці».