В нинішній період ми не можемо концентруватися на багатозадачності і ми не можемо дозволити собі відпочити. Почалося літо, а ми постійно щось собі забороняємо. Чи це природньо і чи має так бути.

Про це  у програмі «Актуально» на 12 каналі говорили із психологинею Наталією Рейч. 

«Наш мозок в нових умовах починає хаотично давати дозволи або заборони, тобто шукати вихід із ситуації. У багатьох прокинулось величезне почуття провини. Хтось відчуває провину, що поїхав, хтось – що залишився, але з дітьми і не дбає про майбутнє. Хтось через те, що не на фронті, або не може бути там. Це порушує наш стан, – пояснює психологиня і додає: – Але потрібно усвідомити не ми створили такі умови, це зовнішній ресурс. Потрібно перестати шукати причини його в собі і перестати себе в будь-чому звинувачувати, засуджувати і самопринижувати. Потрібно ставити опору на себе, або ж на духовну частину – Бога, також на своє ресурсне оточення».

Також пані Наталія говорить, що потрібно жити тут і зараз, використовуючи всі ресурси, які можуть змусити нас почуватися максимально добре.

«Ми живемо в реаліях, коли на перший план вийшло поняття «екзистенційні цінності», тобто вічні цінності: життя і смерть, одинокість та партнерство, свобода та обмеження. Кожна небайдужа людина має віднайти в собі баланс між тим, що я роблю і що я віддаю для загального блага. Зараз ми маємо стати марафонцями, які розподіляють свої сили. Щоб не було виснаження, нам потрібно зняти свої очікування. І такий баланс наблизить нас до омріяної перемоги», – переконує психологиня. 

Наталія Рейч дала поради, де брати ресурс в такий час, як проживати такий період.

«Найперше, зараз дуже важливо підтримати своє тіло. Тому що спочатку травма впливає на сон, дихання, ефективність нашого тіла. Потрібно робити елементарні фізичні вправи, йти на прогулянку, пити достатню кількість води, раціонально харчуватися, зробити режим дня, вчасно лягати спати. Тіло – це наш партнер, йому також потрібно додати ресурсу.

Друге. Перестати на рівні думок себе накручувати. Впорядкувати свою емоційну сферу. Жити тут і зараз, дозволяти відчувати собі емоції, не давити їх, не звинувачувати себе і підтримувати себе: все, що зі мною не відбувається – це нормальна реакція нормальної людини на ненормальні обставини.

На духовному рівні віднайдіть те, що для вас стосується сфери духу. Робота має бути на рівні духу, душі і тіла. Тоді все починає гармоніювати», – порадила пані Наталія.