Зараз для того, щоб зафіксувати яскраву мить потрібно лише взяти до рук телефон або ж фотоапарат і натиснути на кнопку. Фотографування тісно вплелось у людське життя. За одну секунду в світі роблять мільйони світлин.

Колись же було зовсім по-іншому, – люди могли фотографуватись раз чи два у житті, або ж взагалі не мати фото-спогадів.

Історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко розповідає, що попри відсутність на той час фото-техніки, – волиняни любили фотографуватись. Вони робили це у фото-салонах.

Фотографію винайшли у 19 столітті й тоді вона була більше розкішшю, аніж повсякденням. Дозволити собі зробити кілька фото могли не всі. За свідченнями істориків, в Царській росії одне фото в салоні могло вартувати 1,5 рублі. Для порівняння за 3 рублі можна було купити корову.

Так розпочинав свою фото-кар’єру і відомий луцький фотограф Віктор Чухрай. Він з фотоапаратом не розлучається уже 50 років. Чоловік каже, що фотографія з часом не змінилась. Змінились художнє бачення і техніка.

Фотограф каже, що світлина – це  певний літопис і машина часу. Для того, щоб повністю зрозуміти фотографію – вона має певний час полежати. Через роки, вони сприймаються зовсім інакше.