Завтра на українців чекає день тиші перед виборами. Будь-яка передвиборча агітація заборонена. Як українські політики навчилися хитрувати, щоб таки вплинути на ваш вибір у день тиші,  чого не варто робити у соцмережах і на дільницях  – дізнавалася Анастасія Ковальчук.

Опівночі 20 липня комунальні служби зобов’язані зняти всі передвиборчі агітаційні матеріали.

Координаторка “Опори” Катерина Шарпата  каже, напередодні кожних виборів у день тиші спостерігачі виявляли залишки агітації. Відповідно до закону, окрім публічної реклами, заборонено оприлюднювати результати соціологічних дослідження, проводити масові акції від імені партії, зокрема збори, мітинги, демонстрації, пікети.

Однак українські політики вдаються до хитрощів. До прикладу, використовують символіку, поєднання кольорів, або гасла на білбордах, які асоціюються у виборців з конкретною партією. Прізвищ і облич немає, отже так можна. Вимоги закону поширюються лише на пряму агітацію. Тому, все, що не заборонене – значить дозволене.

Щодо соціальних мереж, то, агітувати там можна скільки завгодно. Закон цього не забороняє. Втім політолог вважає це моветоном.

Дні тиші практикують не у всіх країнах. Лучани ж вважають, українцям вони потрібні.

Виборчі дільниці в усій Україні відкриють о 8:00 21 липня. Проголосувати можна буде впродовж дня до 20:00. Аби отримати бюлетень – потрібно буде пред’явити паспорт.