Потужності сміттєзвалища у селі Брище вистачить лише до кінця року, – про це стало відомо під час засідання постійної комісії міськради.

Однак директор комунального підприємства, яке опікується відходами “Луцькспецкомунтранс” Валерій Кузьмич зауважив, що на сьогодні стан полігону набагато кращий, ніж був півроку тому. Основна проблема – витоки фільтрату.

Валерій Кузьмич каже, що витоки фільтрату відкачали, а полігон обгородили. Проте проблема знову з’явилася через рясні дощі. Щоб оцінити теперішній стан сміттєзвалища працівники санепідемстанції взяли проби повітря, землі та води на полігоні.

Результати будуть за декілька днів. Раніше громада Княгининка пропонувала місту шукати альтернативну ділянку для майбутнього полігону, а також вимагала закінчити рекультивацію старого полігону, вирішити питання збирання та утилізації фільтрату.

Григорій Недопад нагадав, що крім Луцькспецкомунтрансу на Брищенський полігон вивозять сміття з шести ОТГ. Та додав, що для будівництва сміттєпереробного заводу потрібно 65 мільйонів євро, що є непідйомною сумою для міста. Невдовзі депутати відвідають полігон, де наочно ознайомляться із проблемами сміттєзвалища.