Зупинити дестабілізуючу ситуацію щодо утиску успішного керівника Рівненської АЕС та посилити оборону міста. Напередодні вихідних відбулося позачергове засідання сесії Вараської міської ради. Народні обранці підготували три депутатські звернення до керівництва країни та головнокомандуючого Нацгвардії України. Детальніше – у сюжеті.

Останні пів року триває гостра соціальна напруженість серед працівників РАЕС, здійснюється моральний пресинг колективу електростанції та її генерального директора Павла Павлишина, йдеться в офіційному зверненні депутатів Вараської міської ради до керівництва країни.  Клопочуть про забезпечення стабільної роботи енергогенеруючого підприємства Рівненщини та врегулювання дестабілізуючої ситуації щодо утиску керівника станції.

«Зробив таке звернення на Кабмін, ВРУ, відповідно до президента України, щоб вони втрутилися в цю ситуацію тому, що зараз, в цей складний для країни час, не слід розхитувати ситуацію. Такий керівник насправді дуже багато зробив для нашої атомної станції, для охорони і оборони нашого об’єкта і громади і не слід таким чином розхитувати ситуацію, це призведе до негативних наслідків», – впевнений депутат Вараської міської ради Дмитро Рубець.

У зверненні депутати зазначили: за ініціативи генерального директора РАЕС на підприємстві активно функціонує волонтерський рух, організовано низку освітніх проєктів та масштабних спортивних заходів, працівники підприємства сприяють соціалізації вихованців реабілітаційного центру. Завдяки особистим зусиллям Павла Павлишина у місті збережено професійно-технічне училище і успішно функціонують соціальні об’єкти. У перші дні війни, після втрати «Енергоатомом» контролю над Запорізькою АЕС, саме завдяки Павлу Павлишину про можливі загрози ядерного тероризму почули та заговорили у Європі, Штатах, Канаді, Азії.

«Усі ми побачили, що він публічно найперший заявив на весь світ про те, що ця ситуація замовчується в певній мірі на енергоринку України. Є відповідні організації, які мають контролювати ситуацію. Він закликав всіх світових лідерів, своїх колег у Європі й у всьому світі, і всі почали говорити про те, що відбувається в Україні. Ми як депутати міської ради вважаємо, що через його позицію саме на нього чиниться даний тиск», – каже депутат Вараської міської ради Дмитро Ющук.

В умовах воєнного стану зміна керівника стратегічно важливого об’єкта  неприпустима. Рівненська АЕС є бюджетоутворюючим підприємством, від її злагодженої роботи залежить економічна стабільність не лише міста, а й усієї країни, тому депутатський корпус Вараської міської ради не може залишатися осторонь подій, що відбуваються в атомній галузі. Можновладці кажуть, що не допустять звільнення із посади генерального директора РАЕС, аби не послабити обороноздатність ядерного об’єкта та всього регіону.

«Ми звернулися до керівництва держави щодо створення нормальних умов експлуатації ядерно-енергетичних установок, нормальної роботи працівників, припинення всіх тих дій, які відбуваються стосовно пресингу в інформаційному полі генерального директора колективу», – заявив міський голова Олександр Мензул.

Інші два звернення були до головнокомандувача Національної гвардії України про  посилення оборони нашого кордону, що межує з Білорусією, та навколо міста-супутника Рівненської АЕС.