Як це було й на початку повномасштабної війни, дітей до 18 років за кордон пропускають за свідоцтвом про народження або за вклеєним у паспорт матері фото дитини.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповів старший офіцер відділу організації прикордонного контролю штабу Волинського прикордонного загону Роман Колачик.

«Продовжена можливість виїзду за кордон за свідоцтвами про народження без паспорта. Це було дуже актуально на початку війни. І це рішення залишається. Після 18 років вже має бути паспорт. Також пропускаємо із вклеєними фото дітей у паспорт мами», – повідомив він.

За його словами, більшість країн-сусідів України розуміють ситуацію і приймають дітей і за свідоцтвами, і за вклеєними фото, але всередині ЄС можуть бути обмеження щодо переміщення, тому ці правила треба уточняти наперед.

Окрім того, Роман Колачик розповів, за якими правилами діти до 16 років у складі груп можуть їхати на оздоровлення за кордон.

«Потрібно додатково мати погодження служби у справах дітей на кожну дитину окремо і на всю групу загалом», – наголосив прикордонник.

Категорія дітей 16-18 років уже не потребує згоди та погодження від органів опіки і піклування, зазначив він.

«Це вже діти, які можуть їхати і  самі. Але потрібно пам’ятати про умови в’їзду на територію тієї чи іншої країни», – додав гість програми.