З першого квітня українські діти зможуть перетинати кордон лише за власним документом. Раніше неповнолітні могли виїжджати за межі країни навіть не маючи власного документу, лише за записом в закордонному паспорті батьків. Оформити бажаний документ можна з моменту народження. Паспорт видається на чотири роки. Термін придатності міжнародної посвідки особи для шістнадцятирічних підлітків і старших сягає десять років.
Згідно законодавства України, при перетині кордону дітей до 16-ти років повинні супроводжувати батьки або опікуни. В інших випадках у неповнолітніх має бути нотаріально завірений дозвіл від обох батьків із зазначенням мети та країни подорожі, терміну, а також супроводжуючої особи.
Залежно від сервісної служби, нетермінове оформлення закордонного паспорта для дитини обійдеться від 557 до 957 гривень. Терміновий документ коштуватиме — від 810 до 1200гривень.

Тим, хто хоче оформити дитячий біометричний закордонний паспорт, потрібно подати документи в будь-яке відділення міграційної служби або паспортний сервіс.