Люди намагаються покинути українську столицю, яка й досі під атакою ворога. Одні з таких – подружжя Чернових, яке родом із Луганщини.

Олексій – із самого обласного центру. Пригадує, як у 2014-му довелося покинути рідне місто, коли його почали бомбити. Нині, каже, те саме відбувається у Києві.

В одному зі столичних бомбосховищ, де ховалися під час чергової повітряної атаки, познайомилися із сім’єю родом із Луцька. Ті запропонували разом тікати на Волинь. Рішення прийняли, не вагаючись.

Екстрену валізу підготували завчасно. Там, діляться, документи, речі першої необхідності, одяг на перший час і трохи їжі для себе та домашнього улюбленця. І рушили.

«Довго було їхати, тому що нічим било заправитися… Були затори, на блокпостах перевіряли», – розповідає Наталія Чернова.

Зараз видихають із полегшенням. Тому що в безпеці. Тому, що вдалося доїхати без надзвичайностей. Тому що Васильків, у якому зупинилися заправити автівку, почали бомбити ледь не відразу, як звідти виїхали.

Людей, готових прийняти втікачів на Волині, вдосталь. Наразі діє офіційна платформа «Прихисток.in.ua». Якщо у вас є приміщення, в якому ви готові прихистити співгромадян у скруті – заходьте на сайт і тисніть на кнопку «Надати житло». Якщо ви втікаєте від бойових дій, і вам потрібен прихисток – тисність «Знайти житло». Там вже є тисячі пропозицій.