Три десятки в’язнів нацистських концтаборів з 14 областей України з’їхалися до Луцька, аби вшанувати пам’ять загиблих побратимів. Вони відвідали туристичні об’єкти обласного центру Волині та завітали на меморіальний комплекс “Вічної Слави”.

Нинішні члени спілки в’язнів жертв нацизму – діти війни, які народилися в неволі. Саме в концентраційних таборах зустрілися їхні батьки. Там і побралися, там і народили первістків.

Усі ці люди, хоча і пройшли пекло концентраційних таборів, можна сказати, що народилися у сорочці. Адже згідно із офіційною статистикою шанси вижити у таборах були дуже низькими: середня тривалість життя в’язня становила чотири місяці.

Луцьк визволили 2 лютого, а Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів відзначають 11 квітня. Саме цього дня в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Представники делегація жертв нацистських переслідувань з усієї України кажуть, що мали завітати на Волинь значно раніше.

За приблизними оцінками Ліги українських політичних в’язнів, українці були у 26 німецьких таборах та їхніх філіях в часи Другої світової війни. Волинське відділення Всеукраїнської спілки в’язнів-жертв нацизму діє з 1992 року. Тоді в області мешкало більше 400 членів спілки. Нині лишилося менше 50.