Підйом – о 6 ранку, вже за 10 хвилин зарядка, потім – сніданок. А далі – кілька годин марширування по плацу. Так починається кожен ранок для солдат та офіцерів, які служать у Луцькій військовій частині Нацгвардії України. Цього року їй виповнюється 25 років.

За 25 років військові пройшли по плацу більше 40 тисяч кілометрів. Тобто, буквально обійшли землю по екватору. Найбільше доводиться працювати новачкам. Вони марширують по три-чотири години в день.

Сергію – двадцять. У цивільному житті був ведучим вечірок та працював діджеєм. Каже – до армії хотів, а після строкової служби навіть збирається підписати контракт.

Сергій та інші солдати, які нещодавно прибули на службу – переважно вчаться.  У військових із досвідом – інші завдання.

Але 31 травня у військовій частині – свято. З нагоди 25-річчя від дня її створення у Палаці культури Луцька відбулися урочистості.

Тут чи не весь особовий склад, друзі, сім’ї військових та ветерани. Серед них – Павло Алєксєєнко –  перший командир військової частини.

За словами першого командира він і досі пам’ятає роки, коли працював у частині. Каже, що й зараз пишається роботою військовослужбовців.