Волинянин Богдан Ліпич мріяв побувати в Парижі. Наважився в 27. Чоловік подолав більше 2-х тисяч кілометрів велосипедом. Мандрівка тривала місяць.

Стартував Богдан із Каменя-Каширського, далі Володимир-Волинський, Устилуг, польські Люблін і Познань, тоді перетнув кордон з Німеччиною, їхав через Берлін, Ґановер, Мюнстер, Дюссельдорф, зупинявся переночувати у друга. А далі мандрував Нідерландами, побував у Амстердамі і Роттердамі. Їхав і через бельгійську столицю – Брюссель, де зупинився на два дні. І нарешті дістався Парижу.

Перше, що зробив у столиці Франції – селфі біля Ейфелевої вежі. Саме її він давно мріяв побачити. Дорогою Богдан часто зупинявся, хоча, за його словами, фізично мандрівка не була складною.

Однак йому доводилося користувався знеболювальним гелем, бо коліна час від часу нагадували про себе болем. У велосипедистів, які далеко подорожують є особлива дієта, втім чоловік її не дотримувався. Він лише намагався їсти більше солодощів, адже цукор швидко відновлює сили.

Ночувати доводилося у різних місцях.

Велосипедист ночував і біля лісу, просто на траві. Але це ще не всі пригоди.

Аби знайти дорогу чи порозумітися з людьми необов’язково знати мову, каже Богдан. Він використовував онлайн-перекладач. Коли не було інтернету – пояснював усе жестами. Втім без смартфону за кордоном важко. У мандрівника зламався телефон і йому довелося купити новий. Це не єдина непередбачувана витрата. Велосипедний ланцюг дорогою жодного разу не злітав, але за 150 кілометрів від Парижу – порвався. Назад мандрівник повертався автобусом, бо велосипед потребував ремонту. Богдан розповідає, тепер пів року планує побути в України, а згодом мріє знову вирушити у велоподорож в бік Італії, Іспанії, Португалії.