У Підгайцівській об’єднаній громаді, що під Луцьком, – будівельне непорозуміння, як запевняють, на шість мільйонів. Причина – дитсадок в селі Крупа.

Тендер на роботи виграла луцька будівельна компанія. Об’єкт вартує більше 30 мільйонів гривень. 10 % дала громада, решту – держава.

Каменем спотикання стали шість мільйонів гривень, які, за словами депутатів, забудовник не освоїв вчасно. При цьому ще й роботу, як запевняють, виконав не якісно. А саме, системи водовідведення та теплопостачання.

Голова громади Юрій Семенюк каже, що пришвидшились у роботі тільки тоді, коли почали говорити про терміни.

Гроші з державного фонду регіонального розвитку надійшли у жовтні минулого року. У грудні Уряд заблокував низку рахунків, щоб “вписатися” в бюджет. Тож часу на їх освоєння, насправді, було небагато – каже виконавець робіт.

Але депутатам нинішня ситуація аж ніяк не до вподоби. Якщо грошей на добудову не вистачить – доведеться забирати їх з іншого об’єкту. А найімовірніше – зі школи у Підгайцях. Цього року її планують утеплити і відремонтувати покрівлю закладу.

На позачерговій сесії депутати проголосували за створення комісії, яка займеться вивченням питань дитсадка.

Після сесії всі вирушили на об’єкт, аби побачити все на власні очі. Голова сільради Юрій Семенюк говорить, що загалом виконанням робіт задоволенеий. Однак, каже, що його не влаштовує водовідвід і котельня, які на його переконання збудовані неякісно.

Питання котельні ще болючіше. На цю невелику будку, кажуть, витратили мільйон гривень. Депутати сумніваються у таких цифрах.

За словами директора Підгайцівського комунального підприємства Михайла Котова, на плечі якого після здачі об’єкту в експлуатацію впаде відповідальність, – котельня могла бути надійнішою. Адже вона має забезпечувати дитсадок не тільки теплом, але й гарячою водою.

Згідно з нормами у котельні має бути місце для перепочинку кочегарів, більше простору і хороша вентиляція. Тут, кажуть депутати, закривши двері – можна задихнутись.
Забудовник каже, що до котельні стосунку не має, але в компетентності виконавців і проектантів не сумнівається.

Наразі, завдання комісії, за створення якої проголосували на позачерговій сесії сільради, розібратись у ситуації. Вони повинні з’ясувати, як так сталося, що комунальне підприємство обласної ради “Волиньпроект”, котре розробляло документацію, – не передбачило можливої проблеми з водовідведенням. Окремо стоїть і питання котельні.