Із 24 лютого луцький ЦНАП надавав обмежену кількість послуг. Утім, якщо на початку війни лише реєстрували народження, шлюб та смерть, то тепер перелік розширили. Водночас і донині у центрі надання адміністративних послуг не роблять ID-документи.

Як працює ЦНАП і де отримати паспорт – у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Приходять до луцького ЦНАПу по паспорти, проте розвертаються та ідуть. Бо із 24 лютого центр надання адміністративних послуг ID-картки не видає. Усе ще неможливо і зареєструвати нерухомість. Тим часом деякі послуги, що були недоступними від початку війни, вже відновили.

«Відновив роботу реєстр фізичних осіб, підприємців та юридичних осіб, але там не всі послуги надаються. І все інше, що було по міській раді, ми ці документи приймаємо. Тобто земля, будівництво, довідки», – пояснила начальниця адміністративного відділу Алла Агрипініна.

Перед тим, як іти до ЦНАПу, радять зателефонувати і з’ясувати, чи надають тут ту чи іншу послугу. А тих, кому потрібно зробити, поновити або відновити ID-картку чи закордонний паспорт, відправляють до міграційної служби.

Тут щодня десятки людей. Сергій – киянин. Втікаючи, свої документи прихопити встиг, та от донька паспорта не мала, адже 14 років їй виповнилося лише нещодавно.

«В дитини немає ID-картки, то і прийшли сюди», – каже Сергій.

Аби подати на отримання ID-картки чи закордонного паспорта, потрібен стандартний пакет документів. Та от чимало переселенців, які звертаються до міграційної служби, й зовсім нічого не мають. Навіть у такому випадку отримати новий паспорт тут можна без проблем.

«Такі громадяни подають документи в міграційній службі у будь-якому відділенні, яке цій особі зручне, де вона перебуває на даний час. Якщо це паспорт громадянина України, він подається по втраті. Від цієї особи приймається заява і розглядається у звичайному режимі, як по втраті документів», – розповіла речниця державної міграційної служби у Волинській області Тетяна Левчук.

Внутрішній чи закордонний паспорт доведеться очікувати до трьох тижнів. Інших послуг, що раніше надавали у ЦНАПі, міграційна служба наразі не надає. Обласне її управління працює з понеділка по п’ятницю, філії – з вівторка до суботи.