Лише мінімальні виплати та тимчасова пауза в роботі. Працювати в режимі простою довелося й волинським театралам. Такою звісткою актори не втішені. Утім, ставити на паузу театральне життя не збираються.

Детальніше про це – у сюжеті Ангеліни Гущиної.

Волинські актори активно готують нові вистави, попри те, що театр офіційно відправили у так званий простій. Така собі пауза в роботі із збереженням 2/3 від заробітних плат. Такій новині, діляться артисти, не потішилися.

«У нас працюють люди сім’ями, тобто у людей по двоє дітей. Тих дітей треба годувати. У нас неможливо було і до того вижити, не маючи, ще кілька заробітних плат. Я завжди працювала на 2-3 роботи. Так само всі», – каже заслужена артистка України Світлана Органіста.

Та збентежила усіх далеко не фінансова сторона. У час, коли деякі люди зовсім втратили роботу і навіть домівки, нарікати, кажуть, немає на що. Ситуацію в країні, діляться, усі розуміють і гуртуються, як можуть. Хтось пішов у  тероборону, жінки долучаються до волонтерських справ.

«Я за таке, якщо дійсно ці гроші, які там мали йти нам на зарплати, підуть на благо нашій країні – я тільки за», – стверджує артист драми Ігор Натанчук.

«Скільки держава могтиме платити, за стільки й дякую. Аби задовільнити насущні проблеми тіла і комуналку заплатити», – вважає артистка драми Наталя Мельничук.

Не женуться за матеріальними вигодами й наймолодші актори. Ця професія, запевняють стає життям. І або ти зі сценою до кінця, або навряд чи ти направду артист.

«Коли ти молодий, маєш кілька освіт, багато талантів і навичок – ти не пропадеш. Зараз я працюю абсолютно не за спеціальністю, наприклад, із сайтами, англомовними текстами, працюю як репетитор з англійської мови… Важкі часи можна перечекати, перетерпіти. Але нас тримає надія на те, що рано чи пізно війна закінчиться, і ми зможемо заробляти собі на життя творчістю», – міркує артистка драми Дарина Гребенко.

Ставити театральне життя на паузу актори категорично проти.

«Оскільки немає змоги там на передку бути, то кожен повинен на своїх місцях, як кажуть, кувати цю перемогу», – каже артист драми Ігор Зінчук.

«Я вважаю, що скільки б не тривали військові дії на нашій території, театр повинен говорити. Повинен кричати. Ні в якому разі не повинен мовчати і ми маємо працювати. Маємо нові вистави робити», – зазначає Світлана Органіста.

Шукати нові форми і йти з ними в люди, ось що вважають зараз на часі. За словами артистів, арт-терапія нині потрібна для багатьох людей. І вони з радістю готові робити невеликі постановки і виступати для біженців чи українських захисників. А поки театрали не гають часу – і всі вже плідно працюють над новими виставами.

«Готується три вистави. Одна з них, яка має бути на камерній сцені, вже майже готова. Декорація і творча частина – все готове», – розповів директор волинського облмуздрамтеатру імені Т. Шевченка Анатолій Глива.

Тримати стрій на своєму культурному фронті актори театру готові до останнього. Більше того, вони беруться за підготовку концерту для українських захисників, з яким поїдуть безпосередньо до військових.

«Така мобільна група. Супровід-оркестр буде. З понеділка приступаємо – нам небагато потрібно… Ці пісні уже співані в багатьох концертах. Є і нові, патріотичні, щоб підняти дух наших захисників», – каже Анатолій Глива.

Нині ж, запевняють актори, для них головне мирне небо над головою і перемога України.

«Після війни буде багато роботи, багато будівництва і люди будуть зайняті іншим, і гроші підуть туди, куди треба. Ми потерпимо для того, щоб потім було все добре», – запевняє народний артист України Олександр Якимчук.

Поки ж актори обіцяють плідно працювати і на волонтерській ниві, і готувати новий репертуар для глядачів. Вже невдовзі всі сподіваються повернутися на сцену, побачити у залі глядачів і продемонструвати оновлений театр.

Нагадаємо, з 1 квітня у режимі простою працює і Волинський народний хор.