Таки сталося. У Луцьку відкрили  один із головних довгобудів – перинатальний центр, який почали зводити ще 2001 року. Загалом на його будівництво та оснащення витратили понад 200 мільйонів гривень з державного та обласного бюджетів.

На відкриття медзакладу зібралися представники влади різних рівнів, священики, волонтери та лучани. Найголовніше, кажуть чиновники, аби працівникам щастило в роботі.

“Розвиток медицини і медичної інфраструктури – наш обов’язок. Побажати хочу тим, хто буде тут працювати: сили, терпіння, милосердя”, – Олександр Киричук, т.в.о. голови Волинської облдержадміністрації.

Перинатальний центр – клініка широкого профілю. Тут і прийматимуть породіль, і лікуватимуть паталогії, і допомагатимуть безплідним.

Усього тут облаштували таких 11 залів. Є усе необхідне: і ліжко-трансформер, і ванна, і реанімаційні системи для крайніх випадків.

А пацієнтів тут буде чимало. Заклад розрахований на 3000 пологів в рік.

Кожне відділення оснащене новітнім обладнанням, яке допоможе виходжувати проблемних немовлят, дасть можливість проводити штучну вентиляцію легень та інші складні процедури.  Деяке з них закупили завдяки програмі “Колиски надії”.

Щоб рятувати життя складних пацієнток у центрі облаштовані три реанімаційні зали та дві операційні.

Лікарі сподіваються, сучасне обладнання та індивідуальний підхід до кожного допоможе творити дива. Перші пацієнти з’являться в перинатальному центрі вже у серпні.