На думку політолога, релігієзнавця та військовослужбовця Андрія Ковальова, помилково вважати, що це путін воює проти України. Адже це війна росіян проти Україна.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

«На превеликий жаль, якщо ми дивимося на соціологію зразка лютого 2022 року і теперішню соціологію, підтримка війни проти України зростає, тому що і Російська православна церква з усіх амвонів вустами патріарха кіріла та інших єпископів, священників прославляє злочини, вбивство. Тому що там пропаганда з ранку до ночі розповідає про перемоги «руского оружия» в Україні. І тому ці люди ведуться на цю пропаганду», – впевнений політолог.

«Коли наші журналісти телефонують до родичів загиблого російського біосміття, моніторять їхні сторінки у фейсбуці, однокласниках, вони не бачать там спроби переживати через смерть свого рідного, написати, що вони проти цієї війни. Там люди з викривленою свідомістю і совістю, які не засуджують політику путіна, а навпаки говорять, що все добре.

Це мені нагадує Содом і Гоморру, коли Господь сказав: якщо знайду хоча би 5 праведників, то не знищу ці міста. У росії не залишається праведників – таке моє враження. Там просто суцільний психоз, і цей психоз може бути зупинений тільки в разі демонтажу оцієї останньої клаптикової імперії світу – путінської імперії», – заявив Андрій Ковальов.