Лучанин звернувся в редакцію 12 каналу зі скаргою на маршрутки. За його словами, вони забруднюють місто відпрацьованими газами, а екологи не звертають на це уваги. Анастасія Ковальчук спілкувалася з очільниками екологічної інспекції і управління транспорту, а також з патрульними.

Лучанин Володимир називає маршрутки повільною смертю. Чоловік зафіксував на відео як димить громадський транспорт.

Він каже, це неабияк шкодить здоров’ю містян, а екологи його звернення ігнорують.

Згідно з останнім екологічним паспортом Луцька, який розмістили на сайті міської ради торік, індекс забруднення міста зріс. І приблизно 93% викидів в повітря шкідливих речовин становлять викиди саме від транспорту.

Заступник начальника управління транспорту Луцької міської ради Олександр Середа запевняє, цим повинна займатися екоінспекція із залученням патрульної поліції. Для таких рейдів необхідне спеціальне обладнання, яке дозволяє проводити обстеження не лише в лабораторних умовах, але й на виїзді.

На сайті Луцької міської ради, є інформація, що ще у 2013-му цим займалася екоінспекція та Державна автомобільна інспекція. Вони організовували акції “Чисте повітря”, фіксували заміри і виписували  штрафи. Оскільки, екоінспекцію позбавили таких повноважень, а ДАІ ліквідували у 2015-му, виходить, що нині цим не займається ніхто.