Зі співами, ярмарками та декламуванням віршів. На Ковельщині відсвяткували етнофестиваль “На гостини до Лесі”. Розпочався він у музею Лесі Українки в селі Колодяжне. Пізніше учасники переїхали в урочище Нечимне. Саме ці місця надихнули письменницю написати драму-феєрію “Лісова пісня”.

П’ятирічна Аміна Булкуневич любить вірші Лесі Українки і знає напам’ять не лише “Контра спем сперо”. Разом із мамою вона відвідала фестиваль “На гостини до Лесі” у селі Колодяжному. Сюди з усіх куточків Волині приїхали шанувальники творчості легендарної письменниці.

Тут цитували Лесю всі. Акторка Галина Кажан з тридцятирічним стажем каже: драма “Одержима” – то один із її улюблених творів, який вона розібрала на цитати.

Прогулянка про музею письменниці та декламування творів – такою була програма в рідному селі Лариси Косач Колодяжному. Біля декількох пам’ятників видатній уродженці поклали квіти.

А далі поїхали в урочище Нечимне – саме в ті місця, які надихнули письменницю на створення легендарної “Лісової пісні”. Тут – криниця, з якої Леся Українка брала воду, є також величезний дуб, під яким любила відпочивати. А ще – озеро Нечимне. Щоправда, нині його складно назвати озером – тепер це болото.

На противагу сумному видовищу, на яке перетворилося озеро, була весела музика.

Також готували смаколики, а народні майстри продавали власні вироби.

Минулорічний фестиваль мав дещо менший масштаб. Усі активності проводили лише в Колодяжному.

Голова Колодяжненської громади Віталій Кашик побіцяв – фестиваль відбуватиметься і впродовж наступних років. Що ж до легендарного озера, то голова отг запевнив – нині чиновники вже думають, як можна його врятувати. Аби в майбутньому учасники фестивалю змогли побачити те ж Нечимне, яке колись бачила й Леся Українка.