Директорка луцького комунального підприємства «Ласка» Оксана Богданюк вважає, що головною причиною великої кількості безпритульних тварин в Україні є законодавство.

Про це вона сказала у програмі «Жіночий клуб» 26 жовтня на 12 каналі.

«Усі зауважують, що у країнах Європи не спостерігають такої кількості безпритульних тварин, як на вулицях українських міст. У цивілізованих країнах всі тварини, які беруться в дім – купуються чи беруться із притулків, – зареєстровані. Реєстрація тварини передбачає чіпування підшкірним чіпом і фіксація у якійсь базі», – пояснила директорка підприємства.

«Якщо на вулиці європейського міста з’явився собачка, представники органів влади за допомогою сканера сканують номер чіпа і за допомогою бази бачать, хто власник. І цей власник отримує покарання у вигляді грошового штрафу за те, що його зареєстрований собачка перебуває на вулиці на самовигулі», – стверджує Оксана Богданюк.

За її словами, якби наше законодавство передбачило систему суттєвих штрафів за нереєстрацію, нестерилізацію тварини, за самовигул, в нас би ситуація змінилася на краще.

Водночас завідувачка Волинської обласної бібліотеки для дітей Оксана Лис сказала, що про таке законодавство залишається мріяти, тому наразі важливо людям хоча би зрозуміти, що вони відповідальні за тварин, яких беруть додому, а також що безпритульні тварини потребують нашого гуманного ставлення.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Скільки безпритульних собак у Луцьку