“Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І”: у Луцьку презентували історичний перформанс. ФОТО
Луцьк став першим містом після столиці, де презентували унікальний перформанс, присвячений легендарній постаті Едігни, доньки Анни Київської і внучки Ярослава Мудрого. Прем’єра відбулася на День міста, 7 вересня.
Дійство розгорнулося на Театральному майдані.
Про що вистава?
У виставі розгортається історія внучки Ярослава Мудрого — Едігни — надзвичайна, насичена і карколомними пригодами, і яскравою міфологією, що нагромадилася за століття. Переказують, мовляв, ця Едігна дуже хотіла втекти з Парижа, бо її сильно вабив Київ — місто діда, князя Ярослава. Тим часом у Франції внучка Ярослава і донька Генріха І отримала чудову освіту при дворі. Але дівчина була гордої вдачі — й відмовилася від примусового шлюбу. І все-таки втекла! Згідно з легендами, Едігна, подорожуючи, поселилася в дуплі старої липи. І нібито прожила там майже три десятиліття! Як черниця в келії. Попри все, Едігна впродовж свого складного життя навчала дітей, залучала людей до християнської віри. У 1060 році римо-католицька церква проголосила її блаженною.
Окрім того спектакль порушує не тільки історичну тематику, а й розповідає про питання гендерної рівності, захисту прав жінок.
Що кажуть про перформанс у Луцьку?
За інформацією прес-служба Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт наголосив, що така подія є визначною для нашого міста, адже ця історична вистава нагадує, що ми маємо насичену історію, яку повинні вивчати, що ми маємо чим пишатися.
“Ми вивчаємо історію, відкриваємо для себе щось нове. Існує така тенденція, що історія стає модною серед молоді. Це унікальне явище, коли молоді люди захоплюються історією, проводять екскурсії, вивчають її. Ми відкриваємо для себе цілий світ історії Луцька та України. Історію необхідно знати, і ми маємо можливість долучитись до великого процесу, коли вона йде на сцені у вигляді театрального мистецтва. Я хочу подякувати всім за те, що знайшли можливість до нас приїхати, зробити такий вишуканий подарунок для лучан”, – сказав він.
Режисер Федір Баландін зазначив, що команді дуже приємно презентувати виставу в Луцьку, вперше на теренах України поза Києвом. Саме тут відбувається загальноукраїнська прем’єра.За його словами, цей день є особливим не лише тому, що Луцьк святкує День міста, а й тому, що звільнили наших політв’язнів, серед яких і їхній колега Олег Сенцов, адже актриси їхнього театру, зокрема Ірма Вітовська, багато робили для їх звільнення, закликаючи до цього на різноманітних кінофестивалях.
Ірма Вітовська сказала, що була в Луцьку неодноразово і дуже любить наше місто. Вона розповіла, що цей проект є надзвичайно актуальним, адже піднімає питання гендеру, бо на той час Анна робила такі речі, які для жінки-королеви були неможливими: правити без чоловіка, вдруге вийти заміж та народити. Ірма Вітовська зазначила, що не менш цікавою постаттю є й її дочка Едігна. Ідея проекту виношувалась давно і нарешті успішно реалізована.
Актриса Анастасія Блажчук акцентувала на тому, що вистава — складна, адже вона передає сьогодення війни. Окрім цього, на сцені лише дві актриси, а все решта — екран та звукові доріжки.
Олександр Ірванець додав, що Луцьк для нього є другим домом, адже він прожив тут багато років, тому йому надзвичайно приємно тут бути. Він розповів, що вперше став автором драматургічного віршованого твору, і коли побачив прем’єру, то зрозумів, що це таки художній твір.
Фото Поліни БЕРЕЗЮК
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Конкурси профмайстерності серед молоді – на РАЕС
- ФАТАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ГІНЕКОЛОГА, ДЗЕРКАЛО НА МАЙДАНІ, ЖІНКИ-«ЯНГОЛИ». Новини, вечір 26 липня
- Звинувачує гінекологиню в занесенні страшної інфекції. Скаржиться Зеленському
- Похорон через рік і три місяці після смерті. Луцьк попрощався з молодим захисником
- Лікує… собака. Волинянин прийшов з війни, завів пса – і тепер допомагає людям
- Який стиль чоловічого рюкзака обрати
- ОБМАН НА ЧВЕРТЬ МІЛЬЙОНА, ПІДПАЛИВ КВАРТИРУ, ЗНАЙШЛИ ДАВНІ МОНЕТИ. Новини, вечір 25 липня
- «У мене одна легеня працює – а я хочу курити». Історія виживання на війні бойового медика з Луцька
- Стоматологія «Оксфорд Медікал Волинь»: найновіші методи, найвищий рівень обслуговування
- Серйозні гості на РАЕС: на станцію прибули представники кадрового резерву Енергоатому
- СМЕРТЕЛЬНА АВАРІЯ, НОВА АМБУЛАТОРІЯ, СУНЕ ГРОЗА. Новини, вечір 24 липня
- Жалюзі від українського виробника – оптимальний варіант
- Біля Луцька відкрили амбулаторію, яку будували не один рік
- Атомник РАЕС представив Україну на конкурсі Європейського ядерного товариства
- Буйки, пляж і рятувальний пост: які умови безпечного відпочинку на воді
- Масштабна гуманітарна допомога з Чехії – для Рівненської АЕС
- Процедури LUMECCA для шкіри: результат ДО і ПІСЛЯ
- Заміна акумулятора ноутбука Apple: коли варто звертатися до професіоналів
- СКАНДАЛ У ШКОЛІ, ОСТАННЯ ДОРОГА ЗАХИСНИКА, НЕ МОЖУТЬ ДЕКОМУНІЗУВАТИ ВУЛИЦЮ. Новини, вечір 23 липня
- На уроці вчителька облаяла і вдарила школярку, та ще й хотіла її роздягнути
- Троє дітей лишилися без тата: у Луцьку попрощалися з воїном Миколою Сищиком
- Допомогти вуличним тваринам у спеку: історія чоловіка, який обожнює собак
- СПРАВА ПРОТИ ПАТРУЛЬНОГО, ВОЇН ПОМЕР У ВІДПУСТЦІ, ВТЕКЛИ ВІД ВІЙНИ НА ВОЛИНЬ. Новини, вечір 22 липня
- Майже 4 мільйони на передову: мама пораненого захисника щемно подякувала атомникам
- Дружина полеглого воїна презентувала книгу поезій, яку мріяв видати її чоловік
- Кондиціонери для білизни в Аврорі: вигідне поєднання ціни та якості
- Що допоможе спати влітку краще
- Найпоширеніші матеріали для створення кухонних меблів
- ТОП 10 кольорів рулонних штор 2024 року
- Варіанти сучасного оздоблення фасадів
- Національна академія Сухопутних військ запрошує вступників
- ЩО ГОРІЛО В ЛУЦЬКУ, СЕРЙОЗНА АВАРІЯ, АНОМАЛЬНА СПЕКА. Новини, вечір 10 липня
- Де у Луцьку зробити професійне відбілювання зубів
- Остання колискова, повістки поштою, скільки гидоти у луцькій воді. Новини, вечір 9 липня
- Де можна перевірити якість води у Луцьку: РЕПОРТАЖ з лабораторії водоканалу
- 50 літрів плову і 30 кіло м’яса на шаурму: у Луцьку безкоштовно годували в новому закладі