Замість паління листя – компостування. За це вболівають учні Рованцівської школи. Вони й облаштували на території закладу перший компостер. Залучили до хорошої справи усіх охочих.

У компостер кладуть листя, виполоті бур’яни, скошену траву, дрібні гілки дерев, різні кухонні відходи й папір. Для того щоб компостування дало результат: відходи засипають у правильному порядку. Ідеальне співвідношення «зеленого» і «коричневого» 1: 5. Не можна поміщати у компостер скло, камені, метал, пластмасу, оброблену деревину.

Школярці Діані настільки сподобалась ідея компостування, що дівчина разом з батьками облаштувала ще два таких ящика в себе на подвір’ї.

Щоб зробити такий компостер, не потрібно багато грошей та часу. Наприклад, ось цей, для школи, – змайстрували за півгодини.

Ідея створення компостерів в Боратинські ОТГ надійшла від ініціативної групи “За чисте повітря”, Волинського натуралістичного центру й еко-активістів. Громада таку пропозицію підтримала.

Крім Рованцівської школи, облаштували компостери в Мстишинській та Баївській, а також в Баївському дитячому садку. Крім екологічної місії – є і навчальна складова. Діти спостерігатимуть за процесом мікробіологічного розкладання матеріалів й вже навесні побачать результат своєї роботи.