Світ змінюється. Людина отримала результати необдуманого використання пластику та поліетилену, відчула різницю між органічними та неорганічними продуктами. Людство починає берегти природу і як ніколи цінувати екологічну продукцію. 

Ми повертаємося до початків: смакуємо необроблену їжу, обираємо екологічно чистий транспорт. А як щодо будівництва? 

Дедалі більшої популярності у світі набирають очеретяні покрівлі. Так-так, саме ті дахи, якими славилися колись автентичні українські будиночки. Тепер цей матеріал додає шарму елітним котеджам далеко за межами нашої країни. 

***

В Україні виготовленням і монтажем таких екологічних покрівель займається компанія West-Reed. За цю справу команда вирішила взятися близько 15 років тому. У той час в Україні мало хто вмів правильно робити дахи з очерету, тож майстри вчилися в найкращих спеціалістів Європи, де такі покрівлі вже тоді набирали популярності. Нині ж вони – у тренді і в Україні. 

Скільки часу служитиме очеретяних дах?

У компанії кажуть: правильно укладений дах служитиме 50 і більше років. З часом дещо змінюється відтінок стебел очерету, але це лише додає покрівлі більш витриманого і благородного відтінку, який гармонійно поєднується з природою. А це – головний тренд у дизайні будинків на найближчі роки. 

А як щодо води, вогню і шуму?

Багато людей вважають очерет легкозаймистим. У природних умовах це справді так – рослина загоряється швидко. Але компанія West-Reed гарантує стійкість своїх покрівель до вогню. Для цього стебла очерету обробляють спеціальними засобами, які зводять ризик пожежі до мінімуму. Саме тому ми радимо звертатися до професіоналів з досвідом, які не пропустять цей важливий етап виготовлення даху.

Очерет росте у вологому середовищі, тож вода жодної згубної дії на покрівлю з такого матеріалу не має. Товщина такого даху – близько 35 сантиметрів. А навіть найбільша злива не промочить більше 7 сантиметрів очерету. Після висихання даху ви не помітете жодних змін чи деформацій. 

Ну а тепер найцікавіше. Ви любите слухати дощ? О, це дуже романтично. Але не тоді, коли злива періщить посеред ночі, величезні краплі вдаряються у дах і, здається, ехом відбиваються в голові, а вранці вам треба вставати. З очеретяною покрівлею ви забудете про такі кошмари! Структура товстого шару очерету має трубчасту порожнину, яка наповнена повітрям між стеблами. Це і є запорукою повної шумоізоляції. 

Що з теплом в будинках з очеретяним дахом?

Товстий шар очерету забезпечує максимальний теплозахист у будь-яку пору року. Узимку такий будинок зберігатиме тепло, а влітку – буде прохолодним, адже рослинний дах забезпечує максимальний захист від сонця. Ваша мансарда чи горище не будуть перетворюватися на сауну навіть в найбільш спекотні дні. 


З чого і як монтують очеретяні дахи?

Виготовити стильний і надійний дах з очерету дозволяють давні українські технології, поєднані із європейськими стандартами будівництва. 

Очерет збирають під час перших заморозків вручну або комбайном. Відбирають гладкі стебла товщиною 5-8 мм. Далі кожну рослину вручну очищують від листя і трави, формують із них снопи. Їх складають у євротюки і в такому вигляді матеріал лежить щонайменше 12 місяців.

Один квадратний метр очерету має вагу до 40 кілограмів в сухому вигляді. Сировина гнучка й міцна. Саме вона дозволяє втілити ваші найбільш фантастичні ідеї в життя! 

Тож якщо ви вирішили збудувати насправді унікальний дім – зверніть увагу на очеретяний дах. Така покрівля забезпечить надійний захист вашого будинку, підкреслить його елітний вигляд, а також не шкодитиме здоров’ю – більш екологічного матеріалу годі й шукати!

За детальною інформацією щодо монтажу очеретяних дахів – звертайтеся до компанії West-Reed:

Пам’ятайте, що робота з таким матеріалом – клопітка й вимагає дотримання усіх технологій. Тож довіртеся професіоналам – і ви отримаєте фантастичний результат!