Луцьк визнали містом з найвищим індексом інтеркультурності серед міст України. Про це повідомила одна із експерток Ради Європи, яка досліджує явище інтеркультурних міст. Вона пояснює, що поняття інтеркультурності – це сукупність факторів, які визначають, наскільки місто здатне контактувати з іншими культурами, наскільки мирно у ньому співіснують представники різних – етнічних, національних і культурних -середовищ, наскільки активно мешканці і влада співпрацює з національними меншинами.

За результатами дослідження обласний центр Волині набрав за спеціальним індексом інтеркультурності 77 відсотків. Максимум не набрало жодне місто в Україні. Експерти кажуть, що багато чого залежить від того, які кроки робить влада міста, аби бути відкритою, здатною сприймати усе нове.

Разом з Луцьком до Національної мережі інтеркультурних міст України увійшло п’ять учасників. Їм обіцяють, що дадуть можливість обмінюватися досвідом на національному та міжнародному рівнях. Фінансувати такий обмін обіцяє Європейський Союз. Водночас експерти зауважили: значним недоліком Луцька є відстуність розробленої та затвердженої стратегії розвитку міста.