Православна Церква України допускає перенесення дати святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, якщо більшість вірян підтримають такий крок.

Про це на брифінгу за підсумками Собору ПЦУ заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми на початку свого становлення говорили про те, що ми готові до втілення певних реформ, що стосуються нашої обрядовості. До цього часу ми втілили в життя декілька таких позитивних реформ. Це стосується безпосередньо звершення Божественної літургії, а також ми змінюємо підхід щодо спілкування з нашою українською молоддю, бо зараз молодь потребує особливої уваги і опіки нашої української церкви”, – сказав він.

Епіфаній наголосив, що наразі молодь активно долучається до православної спільноти.

Також Предстоятель ПЦУ зазначив, що церква не проти перенесення дати святкування Різдва Христового, але тільки тоді, коли більшість вірян підтримає це.

“Дата – це не догма. Але зараз ми бачимо, що не всі підтримують цю ідею. Особливо це стосується Західного регіону. Тому ми й надалі будемо вести просвітницьку роботу і коли побачимо, що абсолютна більшість православних християн готові до зміни календаря, тоді ми проведемо календарну реформу. А зараз, оскільки ми тільки “встаємо на ноги” вже як єдина церква, то ми не можемо вносити на порядок денний ті питання , які не мають консенсусу”, – додав Епіфаній.

14 грудня ПЦУ проводить у Національному заповіднику “Софія Київська” розширений архієрейський Собор з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волиняни написали лист Михаїлу: просять святкувати Різдво й 25 грудня