Встановлений додаток для Фейсбук на систему Андроїд має доступ до дзвінків користувача. Така інформація була оприлюднена на фоні скандалу з соцмережею через грубе порушення права на конфіденційність. Першим хто виявив ще одну помилку компанії Цукерберга став програміст Ділан Маккей з Нової Зеландії. Він завантажив архів даних своєї активності із соціальної мережі та несподівано виявив, що Фейсбук акумулював дані про вхідні та вихідні дзвінки за час користування додатком.
Водночас у компанії заявили, що користувачі самі дають згоду на відстеження своєї активності коли встановлюють аплікацію на свій смартфон. Окрім цього соцмережа має доступ до браузера, тобто історію пошуку в мережі. Фейсбук не тільки збирає інформацію про своїх користувачів, аналізує їхні повідомлення, зв’язки, але й купує додаткову інформацію у різних брокерів даних. У компанії кажуть такі дії зумовлені бажанням розробників на основі аналізу підбирати відповідний контент для кожної людини.Також в соцмережі заявили, що зібрану інформацію можна видалити в будь-який момент.
Для цього необхідно зайти у налаштування профілю та клікнути на посилання внизу сторінки. Тоді заархірувати дані. У відкритому зіп-файлі є папка html. У ній під назвою Контакт інфо знаходиться вся інформація про телефонні контакти і час впродовж якого тривала розмова з абонентом. Якщо видалити цей файл а згодом відмінити доступ додатку до персональних даних, то можливо розробники більше не знатимуть коли і з ким ви розмовляли. Минулого тижня на Цукерберга обвалився шквал критики через інформацію що британська аналітична компанія мала доступ до персональної інформації користувачів соцмережі, яку потім використали для передвиборчої кампанії Трампа та Брексіту.