Відомого російського адвоката, який захищав політичних в’язнів у російських судах, позбавили статуса через дописи у Твітер. Про це сам Марк Фейгін повідомив у своєму мікроблозі. Скаргу до адвокатської палати москви подала Сталіна Гуревич. За словами жінки, правозахисник вжив нецензурні слова на її адресу та на адресу її клієнта – скандально відомого блогера Анатолія Шарія. На думку Сталіни Гуревич, таким чином Фейгін порушив норми Кодексу професійної етики. Сам адвокат вважає це політичною акцією.

Торік Фейгін, за словами Гуревич, в ефірі радіостанції “Говорить Москва” заявив про те, що її клієнт, український журналіст і блогер Анатолій Шарій, “проходить у справі про педофілію”. Після таких заяв чоловік подав на адвоката позов про захист честі та гідності. Суд Москви задовільнив його. Хоча Фейгін і наголошував, що має документальне підтвердження своїх слів – як доказ воно не фігурувало в судовому процесі. Правозахисник й надалі нецензурно висловлювався у соцмережах зокрема про адвокатку та її клієнта. Сталіна Гуревич знову намагалась порушити проти свого колеги кримінальну справу через наклеп. Проте палата відхилила позов, натомість згодом – позбавила Фейгіна адвокатського статусу, що не дозволить йому більше практикувати на теренах Російської Федерації. Згідно з недавно ухваленими правилами поведінки правозахисників, адвокат у соцмережах повинен виявляти властиву професії стриманість, обережність і коректність.
Марк Фейгін найбільш відомий по справі групи Пусі Райот, учасниці якої отримали по два роки колонії за панк-молебень у храмі Христа Спасителя. Крім того, він захищав військового журналіста Аркадія Бабченка, українського журналіста Романа Сущенка та депутатку Надію Савченко.

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.