Проблеми порушення прав людини, розв’язання військових конфліктів та екологічних катастроф мали змогу обговорити лучани на відкритті фестивалю документального кіно “Docudays”, яке відбулось у Палаці Культури. Вже чотирнадцять років, як цей міжнародний проект оселився в Україні. Організовують дійство Українська гельгсінська спілка, посольство Швеції та громадська організація “Південь”. У березні регіональні представники протягом тижня переглядають усі документальні фільми конкурсантів та складають програму. А вже восени стрічки демонструють по всій Україні. Організатори зазначають: цього року об’їдуть близько двохсот населених пунктів. Показуватимуть роботи як іноземних, так і українських режисерів.

Покази у Палаці культури – відкриті та безкоштовні. Туди могли завітати всі охочі. Закриті – у навчальних закладах. Після кожного показу глядачі не розходяться, адже організатори створили дискусійні платформи. Вважають, що обговорення допомагає краще осягнути зміст фільму.

Тим, хто не встиг відвідати відкриття, організатори пропонують переглянути програму і завітати на наступний показ. Тим паче, що час ще є – фестиваль триватиме до восьмого грудня.