“Виробництво торфу скоротиться вдвічі!”, “Скоро не буде чим платити заробітну плату!”. Із такими закликами працівники державного підприємства «Волиньторф» прийшли на чергову сесію облради, аби розв’язати проблеми підприємства. Вони вимагають дозволу на видобуток копалини на нових землях.

Ще, за прогнозами профспілки, бюджети втратять 30 мільйонів гривень податків. Відсутність земель для розробки також призведе до зупинки підприємства у 2019 році. А це втрата понад чотирьохсот робочих місць.

Ділянки, на які так не хоче підписувати дозвіл Володимир Гунчик, мають статус особливо важливих державних земель. Міністерства екології надало роз’яснення щодо процедури отримання дозволу. Там, де глибина покладів цього твердого палива перевищує один метр, потрібен спеціальний пакет документів. Його готує саме підприємство, тобто “Волиньторф”.

Першою ці папери аналізує та надає висновок саме обласна адміністрація. Далі необхідно отримати спеціальні погодження Кабміну та профільного комітету Верховної Ради. На сьогодні цей процес навіть не розпочався – “Волиньторф” не підготував пакет документів. Але профспілка підприємства вже завітала до облради з вимогами.

46 депутатів, незважаючи на відсутність документів “Волиньторфу”, все ж таки підтримали звернення щодо бездіяльності Володимира Гунчика в цьому питанні. Це рішення облради надійде до Адміністрації Президента, Кабміну, СБУ та Генеральної прокуратури.