В умовах воєнного стану у квітні фізичні особи-підприємці першої і другої груп можуть сплачувати єдиний соціальний податок на добровільній основі, однак тим, хто у змозі це робити, податківці рекомендують його таки заплатити, адже потрібно наповнювати місцеві бюджети.

Про це у програмі Актуально на 12 каналі 21 березня розповіла завідувачка сектору інформаційної взаємодії ГУДПС в області Олена Нікотіна.

«Хочу звернути увагу суб’єктів господарювання на те, що єдиний податок – це одне із джерел наповнення місцевих бюджетів. А оскільки громади дуже потребують коштів на різні потреби, які зараз виникли, то тим, хто має можливість сплачувати податок, головне управління ДПС у Волинській області все-таки рекомендує це зробити», – звернулася посадовиця.

Вона наголосила, що у мирний час суб’єкти господарювання сплачували цей податок до 20 числа. Зараз же у разі, якщо вони не сплатять, до них не будуть застосовуватися жодні штрафи з боку податкової служби.

За словами Олени Нікотіної, ця норма діє з 1 квітня, отже, за березень суб’єкти господарювання першої і другої груп єдиний податок мають сплатити.

«Тим, хто не може сплатити, дали можливість це зробити після завершення воєнного стану протягом 90 днів», – зазначила посадовиця.

Вона додала, що субєктам господарювання потрібно враховувати, що, крім норм воєнного стану, діють ще й карантинні вимог, і в деяких випадках вони дублюються.