У межах всеукраїнських спортивних заходів «Футбол за мир» у Вараші відбулися змагання. Баталії точилися і серед дітей, і серед дорослих. Під час благодійного турніру з мініфутболу для Збройних сил України організатори зібрали понад 18 тисяч гривень.

«Футбол – це моє все. Це мені дуже подобається, і я хочу займатися цим видом спорту», – каже вихованка Вараської ДЮСШ Валерія.

Секцію з футболу дівчина відвідує три роки, мріє досягнути висот у спорті. Її команда здобула вже чимало нагород на місцевих та обласних змаганнях. Із радістю взяла участь у першості ДЮСШ з футболу серед дітей 2008 року народження та молодших, яку вперше після початку війни провели для юних спортсменів.

«За ініціативи нашого тренерського колективу ми організовуємо змагання серед дітей. Це діти найменшої вікової категорії. Ми вирішили їх залучити, тому що, окрім тренувань, треба, щоб відбувався змагальний процес. Хочемо відволікти їх від війни, щоб вони відчули подих дружби на футбольному майданчику. Спілкування серед дітей – це дуже важливо сьогодні», – розповідає представник дитячо-юнацької спортивної школи міста Вараша Віктор.

У змаганнях взяло участь 6 команд: п’ятеро вихованців дитячо-юнацької спортивної школи і одна – з села Мульчиці.

«Хотілося попасти сюди, пограти, позмагатись з кимось іще, подивитись на свою силу і силу противника», – розказує вихованець Валентин.

Переможці та кращі гравці отримали грамоти, кубки, медалі, пам’ятні сувеніри й солодощі. Призові ж місця вибороли футболісти Вараша.

«Попри те, що не всі отримали бажаний результат, кожен залишився задоволеним від гри. Перемога – це не головне», – зауважив заступник голови Вараської районної асоціації футболу Олександр.

«Це груповий вид спорту, і він додає наснаги, дітки більше гуртуються і стають такі, як кулак, так, як сьогодні згуртувалася вся наша держава. І надіємося, що хтось із цих діток надалі буде захищати кольори нашої національної збірної», – висловився заступник голови.

Змагання з футболу провели і серед дорослих. На стадіоні «Ізотоп» РАЕС відбувся благодійний турнір з мініфутболу на підтримку Збройних сил України. Участь узяло десять команд. Перемогу здобули футболісти «Ізотоп-РАЕС», другими стали вихованці КДЮСШ РАЕС. На третьому місці – команда «Моноліт Вараш».

«Ці змагання є першими вже у воєнний час, і саме тому є такий ажіотаж команд, і ми можемо спостерігати, що і глядачі спостерігають за футбольними баталіями», – зазначив заступник голови Вараської районної асоціації футболу Олександр.

Організатори зібрали понад 18 тисяч гривень. Усі кошти передадуть на потреби однієї із бригад Збройних сил України. Змагання і серед дітей, і серед дорослих відбувалися у межах всеукраїнських спортивних заходів «Футбол за мир».

«Футбол за мир, тобто на благо гри, на благо миру – саме цей меседж і є меседжем всесвітньої федерації футболу. Тобто ми за мир і ми в підтримку Збройних сил України. Вони принесуть мир на нашу землю», – впевнений Олександр.