В іспанській столиці вулицями пройшли сотні протестувальників з вимогою перевиборів на тлі корупційного скандалу з провідною партією парламенту та, як результат, відставки уряду разом з прем’єром Маріаном Рахой. Вотум недовіри що став причиною для зміни кабміну ініціювала соціалістична партія. Відповідно її лідер Педро Санчес і очолив виконавчу владу. Він вже заявив що сформує уряд меншості, адже у парламенті всього вісімдесят чотири соціалісти а вести перемовини з іншими силами політик не збирається. Проте прихильники унітарної Іспанії вимагають перевиборів. Вони вважають, що новий уряд не представить як слід їхні інтереси а обрання таким чином нових міністрів – незаконне.

У Словенії на позачергових парламентських виборах перемагає партія з антиміграційною програмою. Згідно попередніх даних політсила колишнього прем’єра Янеза Янши Словенська демократична партія отримала понад двадцять чотири відсотки голосів. Це двадцять п’ять місць в парламенті з дев’яноста що втім не дозволить утворити уряд більшості. Це ще одна східноєвропейська країна, де провідна партія має антиміграційні настрої. Так уряди Польщі та Угорщини виступають проти планів ЄС розподіляти шукачів притулку по всіх країнах-членах за квотною системою. Лідери цих країн підтримали Янеза Янши. На другому місці – політсила коміка – Список Мар’яна Шарец. На президентських виборах він з незначним відривом програв чинному лідеру країни Борутові Пахору. Третє місце екзитполи прогнозують правлячій партії відставленого в березні прем’єра Міро Церара.

У Грузії люди продовжують вимагати відставки уряду. На вихідних у Тбілісі до протестувальники приєднались опозиційні партії, зокрема Єдиний національний рух, Національно-демократична партія, “Держава заради народу”, Християнсько-консервативна партія, “Нова Грузія” і “Нова єдність для Грузії”. Вони прийшли на заклик Зази Саралідзе, батька Давида Саралідзе, убитого в грудні минулого року підлітка. Саме ця трагедія стала причиною для масових протестів. Батько підлітка запросив політсили приєднатись і таким чином натиснути на уряд, який, на думку мітингарів, покриває убивцю. Напередодні генпрокурор Грузії пішов у відставку. У понеділок протестувальники планують зустрітися з прем’єр-міністром, щоб обговорити можливість відставки кабміну.