До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 1 липня.

Повалені дерева, зірвані дахи, затоплені вулиці. Володимир-Волинським районом пронеслася негода. Буря почалася по обіді: спершу пішов дощ, а сильний рвучкий вітер носив вулицями рештки покрівлі, повалив дерева, перегородивши автошляхи, вулиці та тротуари. З-під повалених дерев довелося визволяти два авто. На місці працюють рятувальники, вони запевнили, що дороги району уже проїзні. Люди в негоду не постраждали.

Зливи, шквали та грози волинські синоптики прогнозують щонайменше упродовж п’яти днів. Тож мешканцям області радять остерігатися блискавиці. Де шукати прихистку, якщо негода застала вас зненацька. Чого категорично не можна робити у грозу, і що діяти, коли поблизу вас когось уразила блискавиця – дізнавалася Ангеліна Гущина.

 У селі на Горохівщині просто у хатах викрили підпільне виробництво сировини для наркотиків. Місячний дохід зловмисників становив понад мільйон гривень. Силовики, спецпризначенці і кінологи провели близько двох десятків обшуків. Вилучили десятки кілограмів і сотні літрів прекурсорів, а також амфетамін та коноплі. Вартість цього за цінами «чорного ринку» становить понад 4 млн грн. Також вилучено лабораторне обладнання, чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки, ноутбуки, квитанції поштових переказів. Організував нарколабораторію 30-річний мешканець Горохівщини. Він і керував роботою фасувальників, кур’єрів, водіїв та інших, причетних до незаконної діяльності. Збували прекурсори на території Волинської та інших областей. Щомісячно угрупування виготовляло й збувало близько 30 кг дурману. Підозрюваних взяли під варту.

Чиновникові Підгайцівської сільради Георгієві Штефанесі повідомили про підозру одразу у двох кримінальних правопорушеннях: за напад на кореспондентку 12 каналу Людмилу Яворську та за результатами її журналістського розслідування про корупційні схеми держслужбовця на території сільради. Йдеться про зловживання більш як на пів мільйона гривень. Інформація була перевірена і досліджена компетентними органами і Штефанесі таки повідомили про підозру. Остаточне рішення прийме суд.

Відсьогодні, 1 липня, в Україні повноцінно запрацює ринок землі. Однак купувати землю зможуть лише ті, у кого є сільськогосподарська освіта або досвід роботи в сільському господарстві і хто працює у сфері сільгоспвиробництва, включно з юридичними особами. Існують й інші обмеження. Поки свою ділянку можна буде продати тільки фізичним особам – громадянам України і не більше 100 гектарів в одні руки. А вже з 2024 року цю цифру збільшать до 10 тисяч га. Продавати землю іноземцям закон забороняє. За різними оцінками ціна гектара сягатиме 50 тис. грн.

Аеропорти в Луцьку, а також Хмельницькому та Чернігові – недоцільне марнотратство, адже вони досить близько розташовані до аеропортів інших міст. Тож розвивати їх, аби здійснювати лише чартерні рейси до Туреччини чи в Єгипет, немає сенсу, вважає ексміністр інфраструктури Владислав Криклій, коментуючи доручення Президента збудувати летовища у кожному обласному центрі. Також він розкритикував ідею створити державну авіакомпанію, оскільки
побутує думка, що держава завжди неефективний управлінець, поганий менеджер. Тому розвивати внутрішні регіональні перевезення і підтримувати вітчизняного виробника, ексміністр пропонує шляхом їх стимулювання.

Вони різного віку, з різних куточків області і з різними захопленнями, але усі мріють про одне: мир в Україні та усьому світі. Бо війна назавжди відібрала у них найдорожче – батьків. Сьогодні багато людей постаралися, аби створити свято і подарувати трохи радості дітям загиблих героїв. Оля Матвєєва бачила, чим дивували малечу.