Середній вік початку статевого життя дівчаток в Україні становить 11 років. У зв’язку з цим помолодшав рак шийки матки, стверджує лікарка-гінекологиня Лариса Шендибило, тому потрібно вчасно приходити на огляд до гінеколога.

Про це йшлося у програмі  «Жіночий клуб» на 12 каналі 29 червня.

«11 років – вік, коли ще не сформована шийка матки, не сформований епітелій. До 15 років шийка покрита циліндричним епітелієм. А вже з 15-ти йде заміщення на плоский епітелій. І до 23 років шийка покривається плоским епітелієм. І той циліндричний епітелій, коли оглядати пацієнтку в дзеркалах, на вигляд червоний, як ранка, хоча насправді це ектопія епітелію. Зараз за міжнародними стандартами такого визначення, як ерозія шийки матки, немає. Зараз це – ектопія шийки матки. А ерозія – це дефект покривного епітелію», – пояснила лікарка.

Тому одна із причин відвідати із дитиною гінеколога, за її словами, – початок статевого життя.

«Треба обстежитися, чи все добре. Здати мазки і подивитися, чи немає запальних процесів, інфекцій, подивитися ту ж шийку матки, чи немає ектопії, чи замістився циліндричний епітелій на плоский, чи немає дисплазії», – стверджує Лариса Шендибило.

Причиною виникнення раку шийки матки є папіломовірусна інфекція, зауважує вона.

«Це папіломи високоонкогенного типу ризику, які в організмі жінки призводять до виникнення дисплазій, а в подальшому – до раку шийки матки. Жінку чи дівчинку обов’язково треба обстежити на папіломовірусну інфекцію», – наголошує гінекологиня.

Також причиною прийти на консультацію до гінеколога із дівчинкою-підлітком є відсутність менструацій до 14 років.

«Зараз початок першої менструації – менархе – в 11 років. У 60-80-х роках середній вік початку менструацій був 13-14 років. Тому якщо до 14 років у дівчинки не почалася менструація, мамі необхідно звернути на це увагу і завести її до дитячого гінеколога. Отже, якісь є проблеми в організмі. Можливо, дефіцит ваги. Щоб почалася менструація, вага дівчинки має бути не менше 42 кг. Коли менше – зникають місячні. Також причинами є стреси, гормональні відхилення, генетичні порушення», – пояснила Лариса Шендибило.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як стрес впливає на жіноче здоров’я? Пояснення волинської лікарки