Головні події 1 листопада. Підсумковий випуск новин
До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 1 листопада.
Свідоме бажання чи вимушена міра. У пунктах вакцинації, які розгорнули на вокзалах, щепилися понад 20 тисяч українців! Такі центри щеплень мають 27 залізничних станцій в Україні, серед них і Луцьк. Окрім того, імунізуватися можна на автовокзалі. Загалом, впродовж останніх днів в країні спостерігається сплеск вакцинації. Як зазначають медики, причиною такого різкого зростання охочих стали коронавірусні обмеження, які не діють на щеплених українців. Лише за останній тиждень вакцинуватися зголосилися понад 1 мільйон 700 тисяч українців.
Для призовників і тих, хто одужав від ковіду: в листопаді в “Дії” з’являться нові сервіси. Зокрема, на порталі державних електронних послуг додадуть можливість реєстрації військовозобов’язаних та резервістів. А ті, хто перехворів коронавірусом, врешті зможуть згенерувати відповідний сертифікат. Вже через кілька днів Мінцифри планує розпочати бета-тестування свідоцтв про одужання та на основі негативних ПЛР-тестів. Окрім того, уряд спростив процедуру отримання сертифікатів – тепер не потрібен електронний підпис із PhotoID. Достатньо згоди користувача. Отримати ковідний сетрифікат без е-підпису українці можуть вже. Для цього потрібно просто оновити додаток до останньої версії.
Двоє людей загинули у пожежі. Надзвичайна подія трапилася у селі Навіз Рожищенського району. В неділю з самого рання дим біля приватного будинку побачили місцеві жителі, вони ж і викликали рятувальників. Вогнеборці негайно прибули на місце події, однак у задимленому приміщенні виявили тіла матері та сина. Смерть настала через отруєння чадним газом. На місці події працювали слідчі та судмедексперти. Попередня причина пожежі – необережність при курінні.
Пожежа у центрі Луцька. В суботу надвечір зайнялася господарська будівля неподалік вулиці Лесі Українки. На місці працювали дві бригади рятувальників. Вогонь ледь не перекинувся на житловий будинок, але, на щастя, займання оперативно погасили. На місці працювали медики, втім, за їх словами, обійшлося без травмованих. Причини загоряння наразі встановлюють.
У селі Гаразджа – смертельна ДТП. Біля дитячого табору зіткнулися Volkswagen і BMW. Водій та пасажир Volkswagenа померли на місці. Деталі автотрощі з’ясовували патрульні. Прибули й медики – керманича і пасажира BMW госпіталізували. Деталі і причини автотрощі наразі встановлюють.
“Лісова пісня” об’єднує нації: у Луцьку презентували унікальну драму – феєрію Лесі Українки кримськотатарською мовою. Про те, чи поїде видання в окупований Крим, і як відреагували на перекладений рідною мовою вершинний твір українського модернізму кримські татари – знає наша Анастасія Качина.
Зміни в правилах дорожнього руху. Нові знаки і розмітка з 1 листопада вступають в дію на українських дорогах. Зокрема, з’являться такі дороговкази: житлова зона, пішохідна доріжка, електрозарядні станції, платна дорога, а також острівець безпеки та діагональний пішохідний перехід. Щодо нової дорожньої розмітки – додаються розв’язки, паркування вздовж доріг, перед виходами з території шкіл та для позначення місця концентрації ДТП. Відповідальність за порушення нових вимог залишається такою, що і була.
Олія, м’ясо та яйця – здорожчання цих продуктів у листопаді прогнозують в Українському клубі аграрного бізнесу. Зокрема, літр соняшникової олії в середньому обійдеться в 68-69 гривень. Ціни на курятину та яловичину зростуть на 10-15 відсотків, а яйця здорожчають щонайменше на 5 відсотків, й таким чином вартість десятка сягатиме 40-ка гривень. Окрім того, підуть вгору і ціни на овочі – до кінця року вони додадуть 20-30% відсотків. Ці коливання є сезонними, адже на прилавках з’явиться врожай із теплиць. Водночас, за останні два тижні дещо здешевшав цукор. Нині кілограм в середньому коштує 25 гривень, а впродовж листопада, прогнозують експерти, його вартість впаде ще на 1-2 гривні.
На 20 відсотків зросла середня заробітна плата в Україні за рік. Нині, за підрахунками Міністерства Економіки, вона становить трохи більше 14 тисяч гривень. На підвищення вплинули пом’якшення карантинних обмежень для бізнесу, а також зростання мінімалки. Найбільше заробляють у столиці, Донецькій та Київській областях. Волинь у цьому списку пасе задніх. Середня зарплата волинян – трохи більше 11 тисяч гривень.
Осінньо-зимова заборона вилову риби: від сьогодні на Волині починають діяти нові обмеження. Фахівці зазначають: у цей період риба дуже вразлива, вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям. З метою її збереження у більшості водойм області вводять заборону на вилов. Рибалок-порушників каратимуть: їм загрожує штраф, а в особливих випадках доведеться нести й кримінальну відповідальність. Діятимуть обмеження до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких водоймах – до закінчення зимового періоду. Варто зазначити, в спеціально відведених для любительського лову місцях риболовля дозволена, щоправда, лише із певним обладнанням.
Баскетболісти “Старого Луцька” двічі перемогли “Хмельницький” у домашньому матчі. Обидва поєдинки були важкими психологічно і видовищними, адже інтрига трималася до кінця. Попри те, що лучани поступалися упродовж всього матчу, змогли зібратися і вирвати перемогу. Як це було – у наступному сюжеті.
Новий шедевр презентував волинський Фаберже. Своєю новою ексклюзивною роботою майстер народної творчості Анатолій Бойко поділився у фейсбуці. Витвір складається з 5 оздоблених яєчних шкарлуп: зверху – шкарлупа страусиного яйця, потім майстер використав гусяче, куряче, перепелине і ще одне, зовсім мале яйце. Над його виготовленням автор працював півроку. А загалом же в його колекції сотні робіт- за 25 років творчості Анатолій Бойко самостійно опанував 17 мистецьких технік із них 3 авторські, які не мають аналогів у світі.
Останні публікації
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему
- Плануєте вихідні у Львові? Топ місць, які варто побачити
- ЧИМ ГАТИЛИ РОСІЯНИ ПО ЛУЦЬКУ, ЯКЕ ПОВІТРЯ ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ, СТАН ПОСТРАЖДАЛИХ. Новини, вечір 26 серпня
- Нічого собі ранок! Луцьк оговтується після вибухів
- Традиції пов’язані з рушниками – що цінували наші предки
- Як у Луцьку валили Леніна і штурмом виганяли з собору московських попів
- 20 років тому збудували та запустили четвертий енергоблок РАЕС: як це було
- СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ НА ВОДОКАНАЛІ, ЗНАЙШЛИ АРСЕНАЛ ЗБРОЇ, РЕЙД ІЗ РИБПАТРУЛЕМ. Новини, вечір 22 серпня
- Як рибпатруль вчить і карає порушників. РЕПОРТАЖ
- Луцьк перший в Україні поставив на комунальне підприємство сонячні станції
- 709 гектарів землі повернули у державну власність на Волині і Рівненщині
- Змагалися за звання кращого: на Рівненській АЕС провели конкурси профмайстерності
- ПЛАЗУН ПІД БУДИНКОМ, ПІДПАЛИЛИ ХЛІВ З КОНЕМ, ЛІКАРКА СУДИТЬСЯ ЗА РОБОТУ. Новини, вечір 21 серпня
- Вдруге воює з росіянами: історія грузина із 100 бригади
- Велодоріжки Луцька: звідки і куди
- Топ-5 найкращих захисних аксесуарів для екрана вашого телефону
- СТАРТ НА ЗАБОРОНУ УПЦ МП, НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ ЛЮДИНУ, ВЕЛОРУХ У ЛУЦЬКУ. НОВИНИ, вечір 20 серпня
- У Луцьку виступатиме Лазановський: як потрапити
- ВРЯТУВАЛИ ДИТИНУ, ВИЖИТИ НА ПЕРЕДОВІЙ, ГРУЗИН ІЗ СОТОЇ БРИГАДИ. Новини, вечір 19 серпня
- «Ворогу байдуже, навіть якщо із завдання не повернеться ніхто». Боєць розповів, як воюють росіяни
- Можна виграти «Теслу», якщо задонатити на ЗСУ
- Великий сольний концерт Наталії Бучинської!
- Англійська Прем’єр-ліга: кого називають фаворитом сезону 2024/25
- На Рівненській АЕС провели науковий конкурс серед молодих спеціалістів