До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 11 травня

Ціла сім’я з немовлям загинула у ДТП на Рівненщині. Сталося це на автодорозі Київ-Чоп близько 5-ї 9 травня, повідомляють у поліції Рівненської області. Водій легкової автівки виїхав на смугу зустрічного руху та зіткнувся із мікроавтобусом. Він, а також його півторамісячний син загинули одразу, його дружина від отриманих травм померла вже у лікарні. Другого водія рятували із з понівеченого мікроавтобуса. Із численними переломами та травмами його госпіталізували. Чи перебували обидва кермувальники у стані сп’яніння, стане відомо за результатами судово-медичної експертизи. Нині досудове розслідування триває.

Адаптивний карантин в Україні продовжать до серпня. Такі прогнози у прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. На карантинні обмеження впливатимуть темпи вакцинації, нові штами коронавірусу, якщо такі будуть з’являтися, а також дисципліна людей. У разі різкого зростання захворюваності закриватимуть окремі області. Натомість, загальнодержавний локдаун уряд вводити не планує. Наразі ж адаптивний карантин в Україні встановлено до кінця червня.

Як у регіонах вакцинують від КОВІДу. Це перевірить Мінохорони здоров’я, – розповів головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. МОН здійснюватиме моніторингові візити до областей. Перевірятимуть: причини частих відмов від щеплень, або ж чому певну особу не внесли до дорожньої карти вакцинації. Триватимуть вони впродовж цього тижня.

Податкова знижка! Повернути частину сплачених податків із зарплати зможуть ті, хто минулого року виплачували іпотечний кредит, платили за навчання, робили благодійні пожертвування. І, звісно, працювали офіційно та мали оподаткований дохід. Аби отримати таку податкову знижку, потрібно вказати підстави для нарахування знижки та конкретні суми в декларації. Зразок заповнення є на сайті Державної податкової служби. Всього випадків для отримання подадкової знижки є 10.

За замовні дисертації та дипломні роботи – каратимуть. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. Загалом близько третини всіх захищених дисертацій в Україні містять плагіат, певнять автори законопроєкту. А особливо гострою проблемою є написання академічних творів на замовлення. Тож пропонують внести зміни до закону “Про освіту” й за такі порушення академічної доброчесності карати.

Десятки тисяч метеликів та жуків. Колекціонер з Турійська Павло Войтко з п’яти років досліджує світ комах. У його колекції є як місцеві види, так і екзотичні. Довгий час ентомологія була хобі для чоловіка, і ще донедавна його величезну колекцію не бачив ніхто, крім родини і спеціалістів, з якими чоловік співпрацює. Сьогодні Павло поділився частиною своєї багаторічної роботи з волинянами. Були на виставці і наші журналісти.

Волинська Голландія готова зустрічати відвідувачів! Тож вже 12 травня волиняни і гості області зможуть милуватися, фотографуватися і просто відпочивати на тюльпанових полях. Окрім того, організатори планують ще низку заходів. Триватиме це свято до 23 травня. Про всі заплановані активності обіцяють повідомити згодом.

Водні забави для дітей. У таборі “Сонячний”, що у Гаразджі влаштували “Дні відкритої води”. Тут юні волиняни мали нагоду поплавати на байдарках, спробувати свої сили у змаганнях зі спортивного туризму та почастуватися смаколикакми. Побувала там і наша знімальна група.

Землю накриють тривалі магнітні бурі: “штормити” буде 6 днів. Розпочнуться вони 12 травня, втім найсильніший сплеск сонячної активності очікують 14 травня. Бурі впливають на судини і загальне самопочуття. Найбільше їхньому впливу піддаються метеозалежні і літні люди, а також вагітні жінки.