До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 12 травня.

Б’є – не означає любить. За статистикою від різного роду тираній потерпає кожна третя українська жінка. 10 відсотків жертв родинного насилля – чоловіки, переважно літнього віку, над якими збиткуються діти чи онуки. Упродовж карантину випадки родинного насильства зросли ледь не удвічі. Як протидіяти проблемі злагоджено і ефективно обговорювали представники різних служб у Луцьку. Подробиці розповість Вікторія Притулюк.

За кількістю багатодітних родин Волинь – друга в Україні. І абсолютний лідер за присвоєнням почесного звання “Мати-героїня”. З тисячі жінок, яких цьогоріч удостоїв цього звання Президент, майже півтори сотні – волинянки. Проте, мешканка села Хорлупи, матір п’ятьох дітей уже майже три роки очікує на заслужене звання. Законодавчих перешкод для цього немає, але чи не щомісяця у жінки вимагають усе нові документи та довідки. В чому проблема – Ольга Матвєєва розбиралася.

Збільшити до справедливого рівня прожитковий мінімум обіцяють українцям урядовці. Сьогодні він без малого – 2 200 грн, а до кінця року мав зрости ще на 200. Проте реальний прожитковий мінімум становить не менше чотирьох із половиною тисяч гривень. Чи будуть офіційні цифри прирівняні до реальних, поки невідомо. Перш ніж по-новому оцінити фактичний споживчий кошик українця, потрібно прийняти ряд законів. Зокрема, відв’язати від прожиткового мінімуму зарплати, штрафи, податки та інші платежі, яких більше сотні, інакше державний бюджет відчутного підвищення цієї норми не потягне. Застосовувати прожитковий мінімум мають намір тільки при визначенні основних соціальних гарантій – мінімальних зарплат, пенсій, допомоги малозабезпеченим сім’ям та деяких інших держдопомог. А для всього іншого буде введена так звана «базова величина». Увесь підготовчий процес займе щонайменше кілька місяців.

Ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, військовослужбовець з інвалідністю, переселенці з Донеччини і сім’я, що 35 років перебувала на квартирному обліку. Ще чотири луцьких сім’ї отримали ключі від власних довгоочікуваних помешкань. Житло у новобудовах їм придбала Луцька міська рада. Міський голова зазначив, що забезпечення житлом лучан, які конче цього потребують, – один з пріоритетів муніципалітету.

Ранні підйоми, нічні чергування, велике навантаження, ще більша відповідальність, а також низька зарплатня, висока вразливість в умовах пандемії, непевність у завтрашньому дні через незавершену медреформу – все це про роботу медичних сестер і братів.  Чимало з них поїхали шукати кращої професійної долі за кордон. Ті ж, хто залишився у вітчизняній медицині, відзначають своє професійне свято. 12 травня – Міжнародний день медичної сестри. На Волині ця спільнота становить вісім з половиною тисяч осіб. З окремими представниками медсестринської гільдії зустрілася наша Марійка Вавринюк.

Через підпал стихійного сміттєзвалища поблизу Цумані вигоріло 5 гектарів. Через вітряну погоду вогонь швидко поширився і загрожував перекинутися на ліс. Займання гасили кілька годин і підрозділи лісівників, і пожежна охорона Цуманської громади. Були задіяні чотири авто та кілька десятків людей. Оскільки є ризик, що вогонь знову може спалахнути на місці пожежі залишили цілодобову варту.

Найцікавіші традиції та найрізноманітніші обряди. Шість областей України, а також сусіди з Польщі поділилися своїми Великодніми історіями. З причин карантину відбулося це в рамках міжнародного марафону “Великодні історії онлайн” за ініціативи Луцької міськради. Що презентували у відеоматеріалах – Ольга Матвєєва розповість.