До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 13 квітня.

Свідомі, вмотивовані, фізично і психічно здорові. Це вимоги до строковиків військової служби. І обмеження волі від 3 до 5 років – для ухилянтів від неї. Такі новації призовної кампанії. Розпочався весняний її раунд. До українських збройних сил призвали майже півтисячі волинських новобранців. Як і кого відбирають на службу Вікторія Притулюк ревізувала.

Обіцяли збудувати під ключ, а профінансували заледве третину. Капітальна реконструкція приймального відділення Луцької міської клінічної лікарні вийшла на фінішну пряму, а державний бюджет оплатив лише 9 з майже 30 мільйонів кошторисної вартості. Чому таке мале фінансування ініційованого великого будівництва і хто доплатить, – Тетяна Бугаєнко з’ясовувала.

Реанімобіль, створений на базі Volkswagenа українськими виробниками, випробовують медики Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Перед придбанням виробник дав можливість протестувати спеціалізований автомобіль під час виїздів на виклики та надання невідкладної допомоги пацієнтам. Якщо тест-драйв виявиться вдалим, волинський парк спецмедтранспорту поповниться десятком сучасних машин за державний кошт. Разом з працівниками швидкої в експериментальній апробації брала участь і наша знімальна група.

10 пожеж, спричинених підпалом сухостою, за минулу добу довелося гасити волинським рятувальникам. Горіло на Турійщині, Старовиживщині, Любешівщині, Луцькому районі та обласному центрі. Загалом вогнем знищено понад 20 гектарів. Подекуди пожежа загрожувала перекинутись на житлові будинки. Упіймали лише трьох паліїв. Тому співробітники ДСНС запланували позачергові рейди. Окрім того, минулої доби виникло і 6 пожеж у житловому секторі. Причини загоряння – закорочення електромережі та необережне поводження з вогнем. Потерпілих немає.

Депутати верховної ради зібралися на позачергове засідання, щоб розглянути кілька невідкладних законопроєктів. Йдеться, зокрема, про повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт год, зниження тарифів на послуги розподілу природного газу, а також про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії. Попри те, що ці проєкти постанов попередньо розглядалися профільним комітетом Верховної Ради і були рекомендовані до прийняття, жодного з них народні депутати не підтримали.

Вона найдешевша, є ключовою для енергетичної незалежності країни та потужним фактором підвищення конкурентоспроможності національної економіки. Усе це про атомну енергетику. Але чи безпечний мирний атом і для довкілля, і для тих, хто на нього працює? Щодо цього чимало упереджень і, навіть, міфів. Наша знімальна група напросилася на екскурсію до Рівненської АЕС. Марія Вавринюк бачила із середини, як працює мирний атом і докладно про це розповість. До новин спорту.

Мінімальний відрив, результативні атаки, і наприкінці… поразка. Перша гра у плей-оффі для “Старого Луцька” не увінчалася успіхом. І хоч гра з командою з Кам’янського відбулася вдома, перемозі це не сприяло. Тепер у луцьких баскетболістів немає шансу на поразку.

Дощ, мокрий сніг, поривчастий вітер – таку погоду прогнозують синоптики на найближчий тиждень в Україні. Холодний циклон найбільше зачепить західні області. Температура повітря суттєво знизиться. Вдень на Волині вона сягатиме максимум плюс 9 градусів. Уночі ж опускатиметься до плюс одного-чотирьох. Від середи майже щодня дощитиме, а у четвер можливий навіть мокрий сніг.