До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 14 квітня.

Загадкова спроба викрадення … дитячого майданчика у Луцьку. Його малечі кількох багатоповерхівок на проспекті Молоді напередодні виборів подарували депутати міськради. А днями невідомі особи, за словами мешканців, дуже схожі на комунальників, взялися демонтовувати ігрові конструкції. Робітники обмовилися, що виконують вказівку, однак, не сказали чию. Викопати дитяче обладнання встигли, а от вивезти – ні. Завадили мешканці. Хто замовив таємничу операцію, – з’ясовувала Ольга Матвєєва.

Волинь отримала 2080 доз китайської вакцини КоронаВак, їх вистачить для тисячі людей. Це однодозна вакцина, розрахована на два щеплення. Вакцинувати першою дозою розпочали вже сьогодні, 14 квітня, друга вводитиметься через 28 днів. Першими щеплення просто удома отримають люди, котрі не можуть самостійно прибути до стаціонарних пунктів вакцинації та ті, хто за ними доглядає. Опісля освітяни і працівників поліції, які будуть задіяні у проведенні ЗНО. За перший день одна мобільна бригада встигла провакцинувати лише декількох лучан. Крім того, що на півдня затягнувся процес видачі вакцини, за кожним із провакцинованих пацієнтів медики спостерігали не менш, як півгодини.  Лікарі запевнили, побічних реакцій не було, та й серйозних ускладнень препарат не повинен викликати.

Валютним позичальникам розстрочать заборгованість по сплаті кредиту і спишуть неустойку за невчасне повернення позики. Закон про це у другому читанні прийняла Верховна Рада. Він передбачає, що всі валютні кредити будуть перераховані в гривневий еквівалент за курсом, який діє на сьогодні, а всі інші борги, як то штрафи і пеня, прощаються. Сам кредит і відсотки за нього треба буде погасити упродовж 10 років. Також після реструктуризації протягом 3 років банкам заборонено вилучати житло для погашення кредитів чи продавати іпотечну нерухомість.

Майже 10 років мешканці гуртожитку, що належить заводу Електротермометрія, домагаються приватизації своїх мізерних квадратних метрів єдиного житла. Люди запевняють, керівництво підприємства давно не дбає про будівлю, однак і безоплатно передавати її своїм же працівникам у власність не поспішає. На чергових гуртожицьких зборах були присутні і наші кореспонденти.

Повітряний контрабандний канал викрили Луцькі прикордонники. Під час нічного патрулювання україно-білоруської ділянки кордону вони виявили безпілотник, готовий здійнятися у повітря разом із півтисячною пачок цигарок. З’ясувалося, що таким чином спритники вже переправили з Білорусі на територію України понад 2 тисячі пачок сигарет, які далі, таким же чином, планували перемістити до Польщі. Безпілотник і контрабанду вилучили, тепер шукають контрабандистів.

Вороття не буде. Попри те, що реконструкцію Луцького центрального ринку відклали на невизначений термін, виселені підприємці сюди не повернуться. Натомість у безлюдний і не рентабельний Новий базар мають намір вдихнути нове життя. Вікторія Притулюк цікавилася, як саме.

Позбутися авітамінозу, токсинів і зміцнити імунітет одночасно можна, напившись досхочу у сезон березового соку. Однак цей напій чомусь широким попитом серед українців не користується. Щороку волинські лісівники заготовляють сотні тисяч тонн цього напою. І готові реалізовувати березовий сік: як свіжий, так і консервований, усім охочим. А от самовільно заготовляти його у лісах громадянам не радять.

Святкування Великодня у форматі онлайн можливе і цього року. Про це розповів головний санітарний лікар України. Щоб врегулювати питання, шукатимуть оптимальне і водночас компромісне рішення. Карантинні обмеження для храмів діють і так, але, найпевніше, церковники проситимуть пом’якшення правил на період Пасхи. Віктор Ляшко запевнив, що закривати храми на Великдень влада поки не планує. А остаточне рішення про перелік обмежень на свята приймуть після переговорів з релігійними лідерами. Санлікар зазначив, що це буде “важкий діалог”.