Доки не розпустилися бруньки – золота пора для любителів березового соку. Вже третій тиждень у волинських лісгоспах активно збирають напій. Цього року, розповідають лісівники, сезон значно довший. Відповідно більші й об’єми зібраного сирцю.

Про підсумки сезону та правила заготівлі – дивіться у сюжеті 12 каналу.

З відрами та в білих халатах. Так маневицькі лісівники збирають березовий сік. Аби не нашкодити деревам, робити це треба за правилами. Для сокогону лісоводи обирають берези, віком за 30 років і певного діаметру. А от якість соку залежать від погоди. Що більше сонця, то смачніший сік.

І хоч сонячна погода на Волині тішила не надто, затяжна весна суттєво подовжила сезон збирання березового соку. Зазвичай він триває не більше трьох тижнів. Тому лісогосподарники поспішають із заготівлею.

Консервувати березовий сік у промислових масштабах першими ще за часів радянського союзу почали саме волинські лісогосподарники. Переробні цехи мають майже усі лісгоспи.  З роками асортимент розширився. І сьогодні березовий сік консервують з найрізноманітнішими додатками, але винятково натуральними.

А от громадянам без дозволу і абиде збирати сік у лісах заборонено. Для мешканців лісівники визначають спеціальні ділянки. Кажуть, не соку шкода, а понищених беріз. Та питають такого дозволу одиниці.

Купити свіжий березовий сік або консервований можна у лісгоспах чи магазинах. Та найкорисніший він просто з під берези: і імунітет зміцнює, і авітаміноз долає, і токсинів позбавляє.