До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 15 вересня.

Бив кулаками, ногами в голову, по спині і нирках. Відео жорстокої бійки школярів однієї із луцьких шкіл сколихнуло весь Луцьк. У шкільному саду п’ятикласники вирішили розібратися у конфлікті, що виник на уроці трудового навчання. У якому стані постраждалий школяр, що кажуть психологи і чому поліція не розслідуватиме цей конфлікт – дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Через пандемію Волинь поступово переходить на “дистанційку”. У Волинській області на дистанційну форму навчання перейшли вже 52 класи. Дві школи – на Турійщині та Камінь-Каширщині повністю перейшли на навчання онлайн. В обласному управлінні освіти кажуть: причина – збільшення кількості хворих на коронавірус серед школярів. І хоч масових захворювань у закладах освіти не фіксують, щодня ковід виявляють у 2-4 дітей та в одного-двох педагогів. У Луцькій громаді на дистанційному навчанні нині перебуває 14 класів. Хворих на коронавірус виявили у дев’яти школах.

Вже більше тижня у Луцьку не вщухають розмови про 9-річного хлопчика, який нібито закатував котеня до смерті. Принаймні так говорять сусіди, а поліція раніше заявляла, що встановила його особу. В інтернеті опублікували відео тварини з виколотими очима, що обурило зоозахисників та багатьох небайдужих людей. Весь цей час батьки хлопчика, якого звинувачують у вбивстві тварини не йшли на контакт. Нашим журналістам вдалося поспілкуватися з мамою та почути правду щодо жахливого інциденту. Марія Вавринюк розповість більше.

Три швидкі, поліція та рятувальники: у ДТП в Луцьку постраждало четверо людей. Автотроща трапилася на вулиці Карпенка-Карого. За словами очевидців, водій ЗАЗ не надав перевагу у русі джипу КІА, через що і сталося зіткнення. Внаслідок аварії травмувалося четверо людей. Найбільше постраждав водії ЗАЗу, у нього діагностували переломи та травму голови. Він – у важкому стані. На місці події працювали медики, поліція та рятувальники.

У Луцьку поблизу Центрального ринку невдовзі почнуть облаштовувати платну стоянку. Наскільки швидко це вдасться зробити – поки невідомо. У комунальному підприємстві “АвтоПаркСервіс” кажуть: усе залежатиме від погодніх умов, бо для нанесення дорожньої розмітки потрібен сухий асфальт. Парковка розрахована на 150 місць. Не менше 10% з них – будуть для людей з інвалідністю.

Громадський транспорт під час локдауну скасовувати не планують. Про це заявив прем‘єр міністр України Денис Шмигаль. За його словами, єдина для цього вимога Кабміну: аби водії та працівники транспорту були вакцинованими. Щодо пасажирів – правила користування транспортом лишаться незмінними: масковий режим і дотримання дистанції. Також, зі слів Прем’єра, перевіряти або ж вимагати ковід-сертифікати у громадському транспорті — недоцільно. – Білоруський прикордонний знак обстріляли з території України. Пошкоджений щит із зображенням герба республіки Білорусь виявили волинські прикордонники. Пробоїни, ймовірно, від мисливської зброї. Відразу ж повідомили білоруську сторону й організували спільну зустріч. В ході розслідування не виявили жодних гільз. Нині розслідування триває.

У Луцьку зловили чоловіка з великою партією амфетаміну. Посеред вулиці правоохоронці вилучили у лучанина 200 грамів амфетаміну. Речовину направили на дослідження у центр МВС України. За цим фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження. 34-річного чоловіка підозрюють у незаконному зберіганні наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів з метою збуту. Лучанину загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна. Триває слідство.

Повернувся з заслання і не має, де жити. 25-річний волинянин-сирота пробує відвоювати соціальне житло, яке йому надали після закінчення інтернату. Будинок для нього і його друга виділили у селі Веселе. Та ситуація в якій опинився чоловік, каже геть не весела. Два роки перебував у в’язниці, а повернувшись в, як він вважав, свою хату, побачив, що там живуть інші люди. На місці влаштували розбірки: чи я ж хата?! Чи вдалося сироті відвоювати дах над головою, – у сюжеті Марії Вавринюк.

Ціни на деякі продукти продовжують шокувати українців. Серед «рекордсменів» по зростанню вартості – олія. За останній рік вона подорожчала приблизно вдвічі, її нині важко знайти менше ніж 60 гривень за пляшку. Фахівці кажуть причина проста – здорожчав сам соняшник. Чи дійсно це так ми дізнавалися у волинських господарників, які саме на повну збирають урожай олійної культури. Далі про це Ангеліна Гущина.

Україна дедалі більше закуповує імпортну свинину. У січні-серпні 2021 року Україна імпортувала понад 21 тисячу тонн свинини, що по фінансах – на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У січні-серпні цього року свинину ввозили переважно з Данії, Польщі та Нідерландів. При цьому свинину українського виробництва експортують закордон і обсяги вивезеного м’яса склали у 2021 році майже 3 тисячі тонн — це на 57% більше, ніж минулого року. На експорті свинини Україна за вісім місяців цього року заробила майже 6 мільйонів доларів. Це на 36% більше, ніж за такий самий період 2020 року.

На Волинській митниці затримали фуру, набиту салом, майже на 400 тисяч гривень. Із Польщі в Україну заїхав MAN. Відповідно до документів, в автомобілі везли «Сало шийне». Країною походження зазначалася Польща. Під час огляду в митників виникли підозри щодо підробки документів. Компанія, яка відправляла товар з Польщі, підтвердила поставку, однак країною походження сала виявилася Франція. Працівники Волинської митниці склали протокол про порушення митних правил, а сало вилучили. – Морква та картопля подешевшали, а цибуля б’є рекорди. Лише за рік ціни на “борщовий набір” значно змінилися: і хоч картопля і морква здешевшали, майже на 50% подорожчав буряк – а це майже 10 гривень. Підняли ціну і на капусту, за кілограм просять майже на 7 гривень більше, ніж минулоріч. На 11 гривень більше, ніж у 2020-му доводиться віддати і за ріпчасту цибуля. Здорожчання сягає аж 80,0%.

Про небезпеку, залежність і про те, як змінюється життя і зовнішність наркоманів тепер розповідатимуть дітям, ще з шкільної парти. Шоковою терапією для учнів та студентів можуть стати відеоролики про те, як змінюється тіло людини, залежної від наркотичних засобів. Про те, хто ініціював проєкт, і скільки грошей на це планують витратити – розкаже Анастасія Качина.

Для придбання житла ветеранам АТО на наступний рік виділили 5 з половиною мільярдів гривень. Уряд заклав у проєкт бюджету на наступний рік 100-відсоткове фінансування придбання житла для ветеранів АТО. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомив, придбати житло планують усім без винятку ветеранам АТО, які стоять у черзі за таким житлом.

Уряд планує підвищити студентам стипендії. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Відтак, з 1 січня мінімальна стипендія у вищих навчальних закладах становитиме 2 000 гривень, підвищена для відмінників – 2 550 гривень. За словами Шмигаля також заплановано підвищення стипендій в установах професійної освіти.

Кабмін передбачив у Держбюджеті-2022 підвищення зарплат медиків: середня зарплата лікарів становитиме понад 22,5 тис. гривень. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. “Ця цифра вже закладена в проєкті Держбюджету, тож середня зарплата лікарів буде вищою ніж 22,5 тис. грн, а в середнього медперсоналу вона становитиме понад 14,5 тис. грн”, – розповів глава уряду.

Чат зі священником, церковні новини і молитви онлайн. ПЦУ запустила додаток “Моя церква”. Православна Церква України тепер має ресурс, у якому можна знайти найближчий храм, почитати церковні новини чи молитви і «початитися» зі священником. Нині у застосунку вже є 5 розділів: карта храмів, новини із життя храму, календар свят і постів та розклад богослужінь. У профілі користувача можна отримати духовну підтримку – поспілкуватися зі священником. Не оминуть у додатку і функцію допомогти церкві. Розробники планують декілька способів перерахунку коштів на благодійність.