До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 16 лютого.

Карантин проти людяності. Волиняни по годині дубіють на зупинках, бо водії бояться штрафів за зайвих пасажирів. Проявити милосердя у люті морози або ризикнути кревними 17-ма тисячами гривень: такий вибір перед кермувальниками громадського транспорту. У поліції кажуть: попри мороз, діятимуть по закону. Наша Оля Матвєєва шукала серед водіїв милосердних. Чи знайшла – дивіться у випуску.

Без тисняви і з комфортом. Такі умови на міських маршрутах обіцяє лучанам місцева влада. І береться закупити аж 29 нових тролейбусів. Шість таких уже курсують Луцьком. Ще чотири виїдуть на маршрути днями. Сьогодні ж провели тест-драйв. Ангеліна Гущина бачила.

Пункти обігріву. У люті морози сюди мають звертатися безхатьки, малозабезпечені люди та просто подорожні, яким тимчасово потрібно перечекати. На Волині таких пунктів – 41. Хто ними користується та скільки витрачають на їхнє обслуговування з бюджетів – розкаже Ангеліна Гущина.

То сильні морози, то короткотривала відлига. Такі температурні перепади – найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок. Згодом ті тануть й ламаються. Тим самим стають прямою загрозою і для здоров’я, і для життя перехожих. Особливо там, де тротуари дуже вузенькі й іншого шляху, крім того, щоб проходити під покрівлею, – немає. Як не стати жертвою непомітних буруль та хто має їх прибирати: дивіться у сюжеті.

Дешево і багатьом. Уряд пообіцяв кредити на житло не тільки під 7% річних, але й скасував пільгові обмеження. Аби скористатися такою іпотекою вже не треба перебувати на квартирній черзі, бути молодою сім’єю, працівником бюджетної сфери чи внутрішньо переміщеною особою. Претендувати на дешеві кредити відтепер зможуть і ті, чия житлова площа перевищує 13,5 нормативних квадратних метри на члена родини. Усе це за умови, якщо претенденти не мають у власності житла, в тому числі і не завершеного чи договорів з інвестування будівництва нерухомості. За твердженням урядовців іпотечний рай настане уже з 1 березня. А до кінця року обіцяють спробувати понизити іпотечну ставку аж до 5%. Проте, не все так оптимістично. Головне – чи вважатимуть вас банки достатньо надійним позичальником.

Кермувати під мухою тепер ще дорожче. Упіймають вперше – оштрафують аж до п’ятдесяти однієї тисячі гривень і на 10 років відберуть права. Якщо ж попадетеся втретє – конфіскують іще й авто. Нові каральні правила також передбачають більшу відповідальність за перевищення швидкості і втечу з місця ДТП. Нововведення почнуть діяти щойно, вже прийнятий Верховною радою Закон, підпише Президент України.