До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 17 травня.

У Маневичах понад сотня людей шукали 3-річну дівчинку. З поля зору батьків дитина разом із своєю улюбленицею вівчаркою зникла надвечір. Як з’ясувалося, невдовзі заблукалу малу помітила одна із місцевих мешканок. Жінка завела дитину до хати, щоб перевдягти та зігріти, бо дівчинка втрапила під дощ. Коли ж вирушили на пошуки батьків малечі, відразу ж стало відомо, що дитину шукають усім селищем. Маму дівчинки, найпевніше, оштрафують за недогляд.

Красиві і вперше за роки – усміхнені. Особливий день матері влаштували для сімнадцятьох волинянок, які втратили синів у російсько-українській війні. Організатори стверджують: намагались уникнути пафосу та офіціозу, натомість прагнули подарувати душевність спілкування і маленькі жіночі радощі, яких так бракує згорьованим мамам. Чи досягла благодійна акція “Посміхнись, мамо” заявленої мети, – Ольга Матвєєва бачила.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме цього дня 1944 року розпочалася масова депортація татар з Криму. Людям дали на збори менше години, залишене майно конфіскували. Упродовж двох днів близько 200 тисяч люду загнали у товарні вагони і примусово вивезли на поселення до Казахстану, запроторили у гулагівські табори та сформували рабські трудові загони на небезпечні виробництва. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар у місцях заслання. Упродовж року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч осіб. Після депортації радянський режим взявся знищувати найменші ознаки історичної пам’яті кримськотатарського народу. Крим був позбавлений статусу автономії, а практично всю оригінальну кримську топоніміку було замінено на стандартні радянські назви. 18 травня о 12 годині на Замковій площі у Луцьку відбудеться мітинг-реквієм за жертвами геноциду кримських татар. А у міському домі Просвіта відкриється фотовиставка, присвячена депортації та демонструватиметься документальний фільм «Свідки геноциду».

Об’єднані громади, укрупнені райони, власні бюджети, самостійність у прийнятті більшості рішень і розширені повноваження. Реформа з децентралізації – на фінішній прямій, проте, це не означає вирішення усіх проблем місцевого самоврядування. Найактуальніші з них обговорили на Волині під час засідання регіональної платформи за участю законодавців, всеукраїнської Асоціації міст, лідерів територіальних громад та місцевих чиновників. Про що домовилися та що урадили, – Марія Вавринюк розповість.)

Без малого чотири з половиною мільйони гривень грантових коштів отримав Луцьк на розвиток освіти. На ці кошти придбають сучасне електронне обладнання для 15 дитсадків, 15 кабінетів початкової освіти, 15 кабінетів математики, та 15 кабінетів для інклюзивного навчання. Сертифікат на мультимедійні комплекси та програмне забезпечення до них Луцькому міському голові вручив особисто виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, зазначивши при цьому, що Луцьк – одне з перших міст, з яким асоціація підписала меморандум про співпрацю в освітній галузі.

Провідні та досвідчені і молоді та перспективні. До Луцька з’їхалися майже 300 стоматологів з усіх регіонів України, аби обмінятися досвідом, обговорити виклики і тенденції у сучасній стоматології. Ідею такого форуму луцькі організатори виношували кілька років, а реалізувати всього за півтора місяці. Цікаво, що учасники заходу спілкувалися не тільки на суто професійні теми, йшлося також про волонтерство, менеджмент, юриспруденцію і, навіть, загальнолюдські цінності.

По-європейськи – різноманітно і змістовно відзначили дні Європи у Луцьку. Пори те, що Україна лише прагне здобути повноправне членство у Євросоюзі, День Європи майже 20 років поспіль відзначаємо кожної третьої суботи травня. В обласному центрі цій даті приурочили безліч цікавого, а ще приурочили довгоочікуване відкриття світломузичного фонтану.

Мінімум 12 цифрових безоплатних каналів невдовзі будуть доступними усім українцям. Таке рішення прийняла рада національної безпеки на оборони. Продиктоване воно тим, що частина наших співгромадян, зокрема тих, які живуть у прикордонні, позбавлені змоги безкоштовно дивитись українські канали. Для цього їм потрібно було придбати нове обладнання і сплачувати щомісячну абонплату, що не всі можуть собі дозволити. На створення загальнонаціональної цифрової мережі уряд виділить маже 500 мільйонів гривень. Будівництво планують завершити вже цього року. До безкоштовної мережі будуть включені державні та суспільні мовники, комерційні ж канали будуть допущені на основі конкурсу. І до новин спорту.

І репортаж написати,і у футбол зіграти. Понад 20 років медійники не порушують традицій і проводять товариські футбольні поєдинки. Змагання започаткували як місцеві, а згодом вони стали міжнародними. І вже шостий рік поспіль турнір приурочують пам’яті визначальній для Волині постаті – Борисові Клімчуку. Через карантинні обмеження цьогоріч змагання довелось повернути до місцевого формату, втім і такий футбол учасникам в радість. Хто цього разу протистояв журналістам розповість Ольга Матвєєва.

За вихід у фінал із одеською “БІПОю” боролися баскетболісти “Старого Луцька” цими вихідними. Гра розпочалася із вдалих влучань нашої команди й перша чверть завершилась перевагою лучан. Втім, вже у наступних реалізовувати кидки не вдавалося, тож табло показувало рахунок на користь “БІПи”. До останнього не втрачав надії “Старий Луцьк”, однак перемогу здобули одесити. До фінальних протистоянь плей-офу лучани не пробилися, тож вже 19-го травня боротимуться за «бронзу» у матчах проти «Кривбаса».