В третю неділю травня на загальнодержавному рівні в Україні відзначають День Європи. Пори те, що Україна не є членом Європейського союзу, цій традиції – вже майже 20 років. Справжнє свято з цієї нагоди влаштували і у Луцьку. Протягом двох днів найрізноманітніші заходи відбувалися у Центральному парку та на Театральному майдані. Завершили суботнє святкування – урочистим відкриттям світломузичного фонтану.

Продемонструвати одночасно і знання, і творчість, і кмітливість, а ще ціннісні орієнтири під час Європейського пікнік-квесту завзято намагалися луцькі школярі та студенти. Такі змагання-вікторини приурочили до Дня Європи.

Окрім інтерактивних квестів, наукових студій, майстер-класів та виставок, на Театральному майдані лучан чекали і музичні святкування. Відкрив їх  духовий оркестр Нацвардійців – виконанням гімну Євросоюзу.

“У Луцьку, як завжди, відбувається багато цікавих заходів, серед них – концерт обдарованих дітей, мистецьких закладів Луцької територіальної громади, концерт симфонічного оркестру. Звучить європейська музика, класика, звучать твори у виконанні наших талановитих виконавців”, – ділиться директорка департаменту культури Луцької міськради Тетяна Гнатів.

По-сусідськи підтримати лучан у їхніх європейських прагненнях та потішити джазом приїхав польський гурт “The Lions”. Із світломузикою, шоу-програмою і навіть балетом – так на головній площі Луцька презентували довгоочікуваний світло-музичний фонтан.

З часу, коли у середмісті розібрали старий водограй з дельфінами, спливло немало років і води, шукали ідеї, гроші, виконавців. І от, нарешті, місто прикрасив сучасно-лаконічний, але оригінально-барвистий об’єкт.

“Хочу побажати нашому рідному Луцьку успіху, процвітання, розвитку і європейського комфорту”, – сказав луцький міський голова Ігор Поліщук.

На неймовірне шоу, яким і завершили дні Європи, прийшли подивитися сотні лучан. Вражені усі – від малечі до дорослих.