До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 2 червня.

Облив машину пальним, зачинився у ній і підпалив. 64-річний чоловік вчинив самоспалення, – принаймні така попередня версія правоохоронців. Обгорілу машину та обвуглені останки у ній знайшли на відлюдді між селами Княгининок та Жидичин. Чому трагедію розслідують за статтею “Самогубство”? І що могло спонукати чоловіка заподіяти собі таку страхітливу і мученицьку смерть? Вікторія Притулюк доклала багато зусиль, щоб знайти відповіді.

Заховали у вантажному потязі та обладнали GPS-навігацією. Контрабандисти спробували переправити цигарки без акцизних марок до Польщі коліями. А щоб відстежувати вантаж, прикріпили до нього GPS-трекер. Ретельно приховані серед залізяччя у товарних вагонах тюки виявили луцькі прикордонники на пункті пропуску «Володимир-Волинський». 2 тисячі пачок контрафактного тютюну вилучили, контрабандистів шукають.

Поліетиленові пакети в Україні офіційно поза законом. Нардепи своїм рішенням заборонили їх розповсюдження. Виняток – так звані біорозкладні. Магазинам, аптекам, закладам громадського харчування на те, щоб позбутися пластику відвели 9 місяців. Після завершення перехідного періоду за розповсюдження та продаж пластикових пакетів штрафуватимуть. Сума стягнень коливатиметься від тисячі 700 до 34 тисяч гривень. Чи готові волиняни розпрощатися із целофаном, і хто платитиме штраф – Марія Вавринюк дізнавалася.

Щоб стимулювати народжуваність, хочуть підвищити пенсійний вік. Нардепи підготували новий законопроєкт, яким на 6 місяців зменшать пенсійний вік для матерів, які народили і виховали дитину до шестирічного віку, незалежно від того, є сім’я багатодітною чи ні. Зменшення передбачене за кожну дитину, при цьому пенсійний вік для жінок не може бути знижений більш ніж на три роки. Нововведення обґрунтовують необхідністю протистояти зменшенню народжуваності в Україні. А щоб від такого пониження не постраждав бюджет Пенсійного фонду, одночасно пропонують підвищувати пенсійний вік для всіх інших громадян. Починаючи з 2023 пенсійний вік щороку збільшуватимуть на один місяць. І до 2035- го вік виходу на пенсію складе 61 рік. При цьому депутати нагадують, що в більшості країн ЄС пенсійний вік це 65-67років.

Вперше майже за чверть століття українців перерахують. Масштабний перепис планують на 2023 рік. Урядовці зазначають, що зроблять це з використанням сучасних технологій і без паперових анкет. Крім, власне, встановлення точної кількості населення, перепис повинен з’ясувати і родинні зв’язки, матеріальне становище, джерела доходу, кількість мігрантів та інше. На основі цих даних будуть проводити реформи, розробляти програми, в тому числі і про соціальний захист, готувати нововведення. Досі багато рішень фактично ухвалюються “наосліп”. Витрати на проведення перепису вже запланували.

Волинські перевізники, які працюють на приміських та міжміських маршрутах, суттєво підвищили вартість проїзду. Зокрема, у деяких приміських маршрутах ціна зросла від 2 до 8 гривень. Так проїзд з Луцька до Гірки Полонки складе 10 гривень замість 8, із Рожища до Луцька – 28 гривень замість 22, із Лища в Луцьк – 22 гривні замість 16-ти, з Воротнева до автостанції у Луцьку – 30 гривень замість 22. Більшість перевізників причиною здорожчання назвали карантинні обмеження. Відповідно до законодавства вартість проїзду на приміських та міжміських маршрутах з органами влади погоджувати не треба, тож про цінові зміни облдержадміністрацію просто поставили перед фактом.

Для школярів розпочалася довгоочікувані літні канікули. Та випускникам не до відпочинку. У них зараз найважливіший етап – складання ЗНО. Тестування вже на екваторі, залишилося кілька предметів. Тож більшість підлітків уже з нетерпінням очікують результатів. Дізнатися про них тепер можна, маючи в руках лише телефон. Як саме – Ангеліна Гущина розповість.